BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 146 m2 bahçeli kargir ev

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823793
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / KARAAĞAÇ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/563 talimat
Muhammen Bedeli
:
800000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2017/563 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Gömeç ilçesi, Karaağaç köyü, Martıkoyu mevkii, 183 ada, 83 parselde kayıtlı 146,17 m2 yüzölçümünde bahçeli kargir ev nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.
Balıkesir İlinin Edremit Körfezinde ve deniz cepheli konumda yaklaşık 60 yıllık yerleşim alanı içerisinde Güvercin Koyu, Martı Koyu ve Gemi yatağı Koyu bulunan yerde Martı koyunda deniz görür konumda yer alan taşınmaz, Gömeç İlçesinin en büyük tatil sitesi içerisinde Artur İdare binasına 150 metre uzaklıkta ve Denize 300 metre uzaklıkta yer almaktadır.
Taşınmazın Artur Tatil Sitesi olarak bilinen yerde 183 ada üzerinde yer alan 7 li grup bitişik nizam yapılı ve köşe bina konumundaki 83 parsel üzerinde yapılı tek katlı bina olduğu, 90 m2 lik ve 3 Yatak Odalı tip projesine uygun olarak yapılı olduğu, fiili olarak kullanılan yapı olduğu, binanın ve bahçesinin bakımlı olduğu, yaklaşık 1950 li yıllardan başlayan yapılaşma içerisinde yapılan binalardan olduğu, bakım ve onarım yapılmış kargir yapılardan olduğu, binada 3 adet Yatak Odası,Salon + Açık Mutfak, Banyo + WC olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
İmar Durumu : Gömeç Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,tapuda adresi bulunmayan ve tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında gazete ilanının tebligat yerine kaim olunacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/563 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR