DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 145 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749599
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : ZEYTİNKÖY MAH. / KINIKLI
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 09.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/27 Talimat
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 09:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 09:00
Satış Yeri
:
MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ MEZAT SALONU ADALET MAH.KAZIMKARABEKİR CAD. NO:23 MERKEZEFENDİ/DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2017/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 2800 Ada, 21 Parsel, ZEYTİNKÖY Mahalle/Köy, Eskiköyaltı Mevkii Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm,2384,00 m2alanlı arsa vasflı taşınmaz üzerinde A, B,C,D Bloklardan oluşan Çamönü Sitesi bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz B bloktadır.B blok ; bodrum+zemin + 2 normal katlı betonarme tarzda yapılmış binadır. Bodrum kat ortak alan olupzemin ve diğer iki katta her katat iki daire olmak üzere binada 6 adet daire vardır.Bina üzeri ahşap çatlı ve kiremit örtülüdür. Satışa konu taşınmaz binada 1. katta bina girişine göre soldadır. 13-15 yıllık binadır. Bina ana giriş kapısı ferforje doğ.lı korkuluklu merdiven korkulukları demir doğ.lıdır. merdivenler mermer kaplamalıdır. Binada asansör yoktur. .
3 B.B. nolu mesken; 145,00 m2 alanlıdır. Giriş- koridor, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak , 1 banyo , 1 wc., 3 balkon şeklindedir. Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC. Doğ.lıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikankapıdır. ısıtma bireysel doğalgaz kombilidir. Giriş- koridor - mutfak- odalar ve salonda zemin laminant parke kaplamalıdır. Giriş kısımda MDF.doğ.lı vestiyer vardır.Duvarlar ve tavan alçı sıvalı badanalıdır. Mutfakta tezgah mermerit dolaplar MDF. Doğ.lıdır. Banyo ve wc. de zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Banyodaküvet, ayaklı lavabo , wc.vardır.
Adresi : Zeytinköy Mah. , 4083 sokak , Çamönü Sitesi , B blok , no = 6, kat = 1, daire =3, Pamukkale / Denizli
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 16/416
İmar Durumu : İmar planında ; konut alanında , ayrık nizamlı, 3 kat müsadeli şeklindedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ MEZAT SALONU ADALET MAH.KAZIMKARABEKİR CAD. NO:23 MERKEZEFENDİ/DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR