MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 145 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699616
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/625 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
697775 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu-Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
3. İCRA DAİRESİ

2016/625 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, Ilıca Mahallesi, Asarönü Mevkii, 154 ada 9 parsel, 538,00 m² yüzölçümü ile ARSA vasfında tamamı borçlu adına kayıtlıdır. ParselManavgat İlçe merkezinin yaklaşık 8 km batısında, D400 karayolu Ilıca-Kumköy kavşağından 850 m. kuzeyde bulunan Ilıca Mahallesi eski yerleşim alanı içerisinde kalmaktadır. Parsel denizi ve geniş bir alanı görebilecek yüksek bir mevkide bulunmaktadır. Parselin ön cephesi güneye bakmaktadır. Sağı, solu ve arkasında arsalar mevcuttur. Parselin şekli düzgün, yüzeyi düzdür. Ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilir konumdadır. Çevresinde spor tesisleri, cami, düğün salonu, park mevcuttur. Parsel alt ve üst yapı imkanlarından faydalanır konumda olup çevresinde yapılaşma %40-50 civarında tamamlanmış, eski ve yeni binalar bulunmaktadır. Parsel üzerinde, 145,00 m² oturum alanlı, bodrumkat+zeminkat + 1.normal kat+2. Dublex kat olmak üzere toplam alanı 650,00 m² olan 4 katlı betonarme karkas yapı vardır. Binanın tüm inşai işleri bitmiş olup konut olarak kullanılmaktadır. Bina kısmen eski olup %15 oranında yıpranmış durumdadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Bina 3-A Grubunda yapıdır.
Adresi : Ilıca-Gömeçli Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde 219 sokak sapağından geriye doğru 2. Parseldir. Bulvara kuzeyden cephelidir.
İmar Durumu : Ilıca 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır. T.A.K.S 0,20 K.A.K.S 0,60'dır.
Kıymeti : 697.775,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu-Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/625 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/11/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR