MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 144 m2 daire

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862379
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
161,776 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi - MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MUŞ İCRA DAİRESİ

2018/82 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar taşınmazın;

Özellikleri : Muş İli Merkez İlçe Kültür Mah. 450 Ada 277 Parsel I Blok 1. Kat 2 nolu bağımsız bölüm. 28 Cilt, 2743 Sayfa no, ana taşınmaz, yüzölçüm:4.511,95-m2- nitelik: Dört adet yedi katlı betonarme apartman ve arsası üzerinde bulunan, 6/296 Arsa paylı, tapuda mesken nitelikli taşınmazdır. Mimari projesine göre brüt 144,00 m2'dir. Bodrum kat+zemin kat+5 normal kattan oluşan betonarme binanın I bloğunun 1.normal katının 2 nolu bağımsız bölümünde yer alan taşınmazda; salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı parsel üzerinde Yüzevler sitesi olarak adlandırılan 4 adet blok bulunmaktadır. Site yaklaşık 6 yıllıktır. Parselde bina harici alanlar açık otopark olarak düzenlenmiştir. Taşınmazın yer aldığı I Blokta zemin katta 4 adet dükkan ve 1. Normal kattan itibaren her katta 2 adet daire olmak üzere 10 adet daire ve 4 adet dükkan bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı bireysel kat kaloriferi ile ısınma sağlanmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Bir adet yolcu asansörü mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Merkeze yakındır. Geniş otopark alanı bulunmaktadır. Site içerisinde cadde konumludur. Daire dükkan üzerine konumludur. Taşınmazın resimleri dosyasında olup müracaat halinde incelenebilir.

Adresi : Hürriyet Mahallesi Yeni Hükümet Caddesi Yüzevler Sitesi I Blok Kat:1 D:2Merkez / MUŞ

Yüzölçümü : 144,00 m2

Arsa Payı : 6/296

İmar Durumu : Muş Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut yazısına göre; imar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır. İmar durum örneği dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 161.776,98 TL

KDV Oranı : Konut finansmanından kaynaklı KDV'den muaftır.

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında ve tapu kaldında mevcuttur.

1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi - MUŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/82Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR