SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 144 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734298
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : VATAN MAH. / YAZLIK
: 144
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/142 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2017/142 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 4512 Parsel, YAZLIK Mahalle/Köy, YAZLIK Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Serdivan İlçesi Vatan Mah. Adnan Menderes Cad. Dereboyu KonaklarıNo:53 Blok A Giriş D: 7 adresinde bulunan taşınmaz on adet iki katlı betonarme bina ve arsası vasfı ile siciline kayıtlı olup, kat mülkiyet tapulu, Serdivan Belediyesince 30.01.2013 tarihli yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiş, yaklaşık 6 yıllık, içinde 10 blok bulunan çevre ve bahçe düzenlemesi yapılmış, güvenlikli site içerisinde bondrum üzeri 2 katlı betonarme binanın 2. katında merdiveni çıkınca solda bulunan dubleks mesken daire, 144,00m2 kullanım alanına sahip, mesken giriş kapısı çelik kapı, alt katta 3 oda, salon, mutfak banyo ve tuvalet bulunmakta içten merdivenle çıkılan üst katta 1giyim odası ile 1 yatak odasıve ebeveyn banyo bulunmakta, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeleri laminant parke, kuzey ve güney yönlerinden birer balkon bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahiptir. Ayrıca binanın bodrum katında meskene ait 26 m2 kullanım alanına sahip eklenti garaj bulunmaktadır. Taşınmaz doğu yönünden cadde yoluna cepheli, meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup, imar durumu Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında "Konut Alanında" kalmakta ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabidir. Taşınmaz Çarksuyu deresi kenarında Korucuk duble yoluna 100 metre mesafadedir.

Adresi : Serdivan İlçesi Vatan Mah. Adnan Menderes Cad. Dereboyu KonaklarıNo:53 Blok A Giriş D: 7

Yüzölçümü : 10.692,17

Kıymeti : 360.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 06/03/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 02/04/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR