TORBALI İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 143 m2 daire

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00857196
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : MURATBEY MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 3+1
: 143
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 31.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/30 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3.KAT MEZAT ODASI. TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/30 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir ili, Torbalı ilçesi, Muratbey Mahallesi, 225 ada, 39 parsel de E Blok 5. Kat 12 Nolu mesken
Parselin Konumu: Parsel, ilçenin Muratbey Mahallesinde doğusu 3544 sokağa, güneyi 3507 sokağa, cepheli olup topoğrafik konumu düzdür.. Alt yapı tesisleri mevcut, Belediye Hizmetlerinden istifade etmektedir. Ulaşımı kolaydır.
-Binanın durumu: Konu taşınmazın bulunduğu Ana blok betonarme taşıyıcı sistemine haiz olup, parsel üzerinde bulunan STORIA Konaklarından E Blokta bulunmaktadır. E blok zemin+5 kattan ibaret olup,konu bağımsız bölüm binanın 5.katında mesken nitelikli ve 12 nolu olarak yer almaktadır.
Her katında 2 bağımsız bölüm olup, Doğalgaz tesisatı mevcuttur. Tek asansörlüdür. Ortak olan merdiven metal korkuluklu olup, basamak ve rıhtları mermer kaplıdır. Ana giriş kapısı ferfoje demir kapıdır. Konu bağımsız bölümün bulunduğu sitenin girişi 3544 sokaktan verilmiştir Bina Belediyenin tüm olanaklarından yararlanmaktadır.
Taşınmazın Adresi: Muratbey Mahallesi 3544 Sk. STORIA konakları E Blok K:5 Bağ. Böl No:12 Torbalı/İZMİR şeklindedir.
ÖZELLİKLERİ :Konu bağımsız bölüm kaloriferli olup Doğalgazdan faydalanmaktadır.. Projesine göre 143 m² alanlı bağımsız bölüm 3+1 şeklinde olup, iç kapılar ahşap, doğramadan yapılmıştır. Giriş kapısı çelik olan bağımsız bölümün Islak hacimler seramik kaplıdır. Diğer mahaller laminat kaplıdır. Özellikleri nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı sınıf ve grubuna göre, 3A sınıf ve grubu kapsamındadır.
Konu bağımsız bölümün bulunduğu taşınmaz doğusunda bulunan Doğan Bursalıoğlu ve Haluk Alp caddelerinin kesişim kavşağına 650 m., Ertuğrul camisine 1000 m., İzmir/Aydın caddesine 1400 m., Güney doğusunda bulunan M. Enver Şenerden Hastanesine 450 m., kuzeyinde bulunan 7 Eylül stadyuma 750 m., Belediye binasına 1100 metre mesafededir.
Yüzölçümü : 11.732 m2
Arsa Payı : 4/580
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3.KAT MEZAT ODASI. TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR