İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 140 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749609
Şehir : İstanbul / Kartal
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/709 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2018 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
İSTANBUL ANADOLU
19. İCRA DAİRESİ

2015/709 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 464 Ada, 22 Parsel, HASANPAŞA Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkarılan gayrimenkul, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi üzerinde kain 133 pafta, 464 ada, 22 parsel sayılı 285m2 miktarlı arsada kurulmuş olan 8 sokak nolu Nurdan Apartmanı isimli kat mülkiyetli kargir apartmanda, 3.katta 60/285 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölümdekidairedeki borçlu Ferudan Kolat adına kayıtlı ve hacizli iken mülkiyeti Kubilay Kolat'a devredilen 1/3 oranındaki hissesidir.Satışa çıkarılan gayrimenkulün bulunduğu ana binanın; Bodrum+zemin+3 normal+Çekme kattan ibaret 6 katlı, bitişik nizamda betonarme kargir apartman olup dış cephesi taraklı mozaik sıvalı, çekme kat üzeri ahşap oturtma çatı üstü kiremit kaplıdır. Binaya yoldan zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mozaik basamaklı, demir korkuluklu ve ahşap küpeşteli merdivenleri vardır. Binanın bodrum katta kömürlük, zemin katta mağaza, normal katlarda ve çekme katta mesken olarak kullanılan birer daire olup elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur.Satışa çıkarılan 4 nolu bağımsız bölümdeki dairenin durumu; Dairede giriş holü, iç hol, koridor, mutfak, banyo,WC, salon ve dört oda olup 140m2'dir.Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri karo mozaik çini üzeri muşamba, duvarları boyalı olup laminant kaplı mutfak tezgahı ve dolapları vardır. Banyo ile wc zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı olup banyoda duş, wc de klozet ve lavobo vardır.İç hol, salon ve odaların zeminleri ahşap parke üzeri muşamba, duvarları boyalı ve kağıt ile kaplıdır.Dairenin kapıları ve pencereleri ahşap doğramalı olup yol cephesinde salon önünde zemini seramik kaplı ve etrafı demir korkuluklu, arka cepde oda önünde zemini karo mozaik çini kaplı ve etrafı duvar korkuluklu balkonları vardır.Dairede elektrik ve su tesisatı mevcut olup tamir ve bakımı gerekmektedir.

Adresi : Acıbadem Mahallesi(tapu kaydına göre Hasanpaşa Mahallesi), Acıbadem Caddesi No:8 Nurdan Apartmanı Daire:4Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 60/285
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Kadıköy İlçesi.Acıbadem Mahallesi, 464 ada, 22 parsel sayılı yer 14/04/1999 t.t'li 1/1000 ölçekli Kadıköy D-100 Güney revizyon imar planına ve 03/04/2006-15/05/2014 t.t.'li 1/1000 ölçekli plan notu tadilatlarına göre; H:5 kat irtifada, bitişik nizam yapılanma şartlarında ticaret+konut alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL(1/3 hisseye isabet eden)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 04/05/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/709 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR