AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 139 m2 daire

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850014
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALTINOVA MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10407 esas
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2017/10407 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Altınova mahallesi, Aktepe Mevkii, 974,53 M² yüzölçümlü, 474 ada 1 parsel üzerinde kurulmuş cins tahsisine göre ''6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası'' vasıflı taşınmaz da yer alan 4. Normal kat,19 Nolu B.Bölüm numaralı meskendir. Bina Bodrum +zemin+ 4 normal kattan oluşan betonarme yapıdır. Konu meskenin bulunduğu bina Bodrum + zemin +1.+2.+3. + 4.kat şeklinde düzenlenmiş ve Bodrum katta; 4 nolu dükkan eklenti alanı, kazan dairesi , sığınak, merdiven holu, asansör haznesi ve dolgu alandan oluşmakta, zemin katta ; 1-2-3-4 nolu dükkanlar ilebina girişi ve asansör alanı bulunmaktadır.1./2./3./ 4.katlarda ise; 4'er adet mesken olmak üzere 16 adet mesken vasıflıb. bölüm + 4 adet dükkan (1 adet depolu) yer almaktadır. Bina dış cephe akrilik esaslı boya ile boyalı, mantolama yapılmıştır. Bina dış kapısı demir doğrama, Bina içi hol alanlar seramik, merdivenler mermer kaplıdır. Binada asansör bulunmakta ve hali hazırda çalışmaktadır. Merkezi kalorifer ile ısınma sağlanmaktadır. 4. kat 19 nolu b. bölüm bina girişine göre sağ yan -arka konumludur. Değerleme konusu 19 nolu bağımsız bölüm no'lu " Mesken " vasıflı taşınmaz, vaziyet planında yer alan bina dahilinde ve bina girişine göre sağ yan konumdadır. Taşınmaz mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, hol, wcalan ve 3 adet farklı ebatlarda balkon ve ebeveyn banyo hacimden oluşmaktadır. Taşınmaz net ; 106.52 m2 + 20.54 M² balkon M² olup Brüt kullanımda ;119.24M² + 20.54 M² balkon ile yaklaşık 139.64 M² alanlıdır. Mesken dış kapı çelik, iç kapılar panel kapı, dış doğrama pvc esaslı malzeme +çift camlıdır. Taşınmazın zemin kaplaması, hol, mutfak, oda alanlar +salon bölümde laminanat parke, diğer hacimlerde seramik kaplıdır. Banyo içerisinde hilton lavabo, klozet, duş alanı bulunmaktadır. Mesken içerisinde yer alan mutfak bölüm alt -üst dolap takılı, tezgah hali hazırda işler konumdadır. Mutfak bakımlı ve ankastre ürünler takılıdır.Mesken içerisinde 1 adet yatak oda balkon hacimin cam balkon ile kapatılmış olduğu tespit edilmiştir. Mesken içi ısınma merkezi sitem kalorifer ile yapılmaktadır. Konu taşınmaz dış kapı no: 16 olan bina dahilinde 4. normal kat 19 nolu b. bölüm olup, park alanı ve pazar yeri cephelidir. Altınova Mahalle Merkezine 80 m., Ayvalık Merkeze 19,6 km.,mesafede bulunmaktadırlar. Taşınmaza ulaşım, dolmuş , özel araç ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir Taşınmaz mahalle yarı kapalı semt pazarının kurulduğu bölgede olup, alışveriş alanı, okullar bölgesine yürüme mesafesindedir.
Adresi : Altınova Mahallesi, Pazar Sokak, GüzelApt. No: 16/19, Bina Kodu: 2219558Uavt; 3339417879 Ayvalık
İmar Durumu : Onaylı imar planı içersinde kalmakta olup, inşaat nizamı konut+ticaret alanında BL-5 kitle planlıdır.

Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü: 26/09/2018 günü 10:30 - 10:40 arası 2. Satış Günü : 22/10/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10407 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.06/08/2018
İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR