BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860751
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÖZLÜCE MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 4+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/91 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/91 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2475 Ada, 5 Parsel, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Nilüfer İlçesi, Özlüce Mah. Cengiz Göral Cad."Gökyüzü sitesi" B Blok 8.kat No:15/-Bursa adresindedir. İpotekli taşınmazın da bünyesinde yer aldığı,B blok ana yapı, bahçesinde, açık otoparkı,süs havuzu,çocuk oyun parkı kamelyası da bulunan çevresi korunaklı site içerisinde bulunmaktadır.Anayapı B.Arme karkas İnşaat niteliğinde toplam 8 katlı olarak inşa edilmiştir. Katlar arası bağlantısı, asansör ve mermer kaplı merdivenle sağlanmaktadır. Eğik ahşap çatılı üzeri kiremit örtülüdür. Yaklaşık 15 yıllık olduğu beyan edilen ana yapının 8.katında yer alan konu taşınmaz, Antre,koridor ve bu mekanlara bağlantılı banyo,tuvalet,mutfak,kiler,duş,4 oda ,salon ve 2 balkon iç birimlerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların döşeme kaplamaları, masif ahşap parke, diğer mekanların seramiktir.Islak alanlar hariç diğer mahallerin duvarları sıva üzeri plastik boya tavanları kartonpiyerli plastik badanalıdır. Islak alanların duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik, diğer mekanların Amerikan kapı, pencereleri ısıcamlı pvc profil doğramadan imal edilmiştir. Mutfağında; Renkli granit tezgah,mdf alt ve üst dolapları, Banyosunda, klozet, lavabo, küvet, duşakabin mevcuttur. Su elektrik, doğalgaz abonelikleri bulunan kombi kaloriferle ısıtılan taşınmaz ın, yaklaşık toplam 120.00 m2 net 135 brüt alanında olduğu tespit olunmuştur. Taşınmazın çevresinde bulunan komşu parsellerinde, benzer şekilde, Ayrık Nizam binalarla yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetlerinin ilgili Kamu Kurumlarınca giderilen parselin,çevresine ulaşımın raylı ve motorlu araçlarla kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.

Yüzölçümü : 4.437,83 m2 Arsa Payı : 196/8596
Kıymeti : 420.000,00 TL KDV Oranı : %1

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Ertuğrul Yeni Yerleşim Alanı Uygulama İmar Planı kapsamında,” E:5 olan Konut alanında” kaldığı anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR

1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/91 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR