BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831205
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 135
Bulunduğu Kat : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/672 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
465000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 09:35
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 09:35
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/672 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mah. 1612 Ada, 3 Parsel, Ana Taş Nitelik: Arsa, Blok: 3, Kat:10, 42 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, Bağ. Böl. Nitelik: Mesken, Hissesi: Tam.
Taşınmaz adres olarak; Gürpınar, Adnan Kahveci Mahallesi, Cebeci Caddesi ile bağlantılı Erata Caddesi, Emniyet Apartmanı, No: 2, 3.Blok, K:10, D:42 adresinde yer almaktadır.
Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup, buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet ve balkondan ibarettir. Daire takriben net 135 m2 kullanım alanına sahiptir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, zeminleri laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc'dir.Dairede doğalgaz kombi kullanılmaktadır. Binada her katta dört daire bulunmaktadır.Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, toplu taşım araç duraklarına, alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli toplu konut inşaatları bulunmaktadır.Yapı adasında çocuk parkı, otopark, bakımlı bahçeler olduğu görülmektedir.Binaların bulunduğu alandan Migros, Perlavista, Marmara Park gibi alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir.Komşu parsellerini Parlamenterler Sitesi, Pınar Kule, Yeşilkent, Jetpa, Aktel, Şelale Evleri gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir.
Yüzölçümü : 2.087,75 m2 Arsa Payı : 16/800
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında, Konut Alanı, Emsal:2.00, H max: 24.50 olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 465.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/672 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR