KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00826547
Şehir : Konya / Kulu
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / KULU
Oda Sayısı : 2+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ KULU 25.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/236 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 10:40
Satış Yeri
:
Kulu Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad No:12 Adresindeki Kulu Kütüphanesi Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KULU İCRA DAİRESİ

2017/236 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Kulu İlçe, 214 Ada, 64 Parsel, CAMİKEBİR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Konya- Ankara yolu üzerinde bulunduğu altı dükkan üzeri 4 kat daire şeklinde olduğu, binanın çift asansörlü olduğu, kapalı otoparklı, ısı yalıtımlı olduğu, ısınmanın merkezi sistem olduğu, merdivenlerin mermer ve seramik kaplı olduğu, her katta 8 daire bulunduğu, bina yaşının 1 yıl olduğu, dairenin arka cephede bulunduğu, kuzey ve batı cepheli olduğu, taşınmaz 135 m2 2 oda 1 salon şeklinde olduğu, balkon bulunmadığı, ortak olan teras tarafına baktığı, mutfak dolaplarının yapılı olduğu, yerlerin fayans kaplı olduğu, banyo ve tuvalet ıslak zeminlerin fayans kaplı olduğu, pencerelerin pvc iç kapıların amerikan panel ahşap olduğu, dış kapısı çelik odaların laminat parke döşemeli olduğu, çarşı merkezinde bulunduğu tespit edilmiştir.

Yüzölçümü : 135,00 m2

Arsa Payı : 226/16319

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : Kulu Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad No:12 Adresindeki Kulu Kütüphanesi Salonunda

----------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR