MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805061
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/216 ESAS
Muhammen Bedeli
:
147469 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez / MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/216 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş ili, Merkez ilçesi, Kültür Mahallesi, 47 ada, 38 parsel, G blok, Zemin Kat, 4 Nolu Bağ. Böl. sayılı taşınmaz mevcut durumda G blok bodrum kat + zemin kat + 5 normal katlı binanın zemin katında bulunan 4 numaları bağımsız bölüm, tapu sicliinde ve halihazırda mesken olarak kullanılmakta, Muş tapu müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesine göre yapılan incelemede 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 tuvalet, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmakta, projeye göre 135,00 m² net, 148,5 m² brüt alına vardır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden yararlanmakta, imar sınırları içinde, yoğun nitelikli meskun mahalde, şehir merkezine yakın, kentsel imkanlardan yararlanan, binada doğalgaz hattı bulunan, site içirisinde dairedir. Bina 18 yaşındadır, daire kapı numarası ile mimari projede bulunan bağımsız bölüm numarası uyumsuzdur. Taşınmazın bulunduğu parsel imar planı ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmakta, parsel gerekli terk ve ihdas işlemleri yapılmadan yapılaşmaya gidilemeyeceği bilirkişi raporuyla tespit edilmiş olup, ayrıntılı bilgi dosyada mevcut bilirkişi raporundan öğrenilebilir.
Adresi : Sunay Mahallesi, Şehit Akif Ağaoğlu Caddesi, Örnek Kent Sitesi, G Blok, No: 22, D:2Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 135,00 m² net, 148,5 m² brüt.
Arsa Payı : 6/628
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 6 kat konut altı ticaret alına
Kıymeti : 147.469,24 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez / MUŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/216 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR