SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 133 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00814622
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ALANLI MAH. / ATAKUM
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Kat Kaloriferi
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 31.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/124940 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 15:00
Satış Yeri
:
Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ

2017/124940 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili, Atakum ilçesi, Alanlı Mah. (Yeni Mah.) 3262 sokak no.1 adresinde bulunan HM Ulusoy apartmanın 5.kat 10/130 arsa paylı 12 nolu meskendir. Ana taşınmaz niteliği 7 katlı betonarme apartman ve arsası olan b.bölüm no ise meskendir. Apartman betonarme karkas inşaat sisteminde yapılmıştır. Apartman Zemin kat hariç zemin kat üzerindeki 5.normal katında bulunmaktadır. Taşınmaz ayrık nizam şeklinde yapılmıştır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. İmar planında konut alanı kaks/ Emsal=1,90, Taks=0,30 yere isabet etmekdedir. Kat mülkiyeti kurulmuş ve meskene 5.kat 12 no verilmiştir. Apartmanın dış cepheleri ısı yalıtım mantolama kaplama yapılarak akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Merdiven korkulukları alüminyum küpeşte olarak yapılmıştır. Apatman asansörlü ve kaloriferlidir. Apartman 3262.sokak ile 3263.sokağın kesiştiği köşe konumunda bulunmaktadır. Çevresinde konut amaçlı yapılaşma hemen hemen tamamlanmıştır. Taşınmaz cıvarın önemli caddelerinde alan Ali Gaffar okan caddesinin doğu tarafında olup yaklaşık 65 metre mesafede bulunmaktadır. İsmet inönü bulvarına, Atakent raylı sistem istasyonuna, Atatürk Bulvarına yakın konumda bulunmaktadır. Konut talebinin çok olduğu merkezi mevkidedir. Ulaşım toplu konut araçları ve raylı sistemle sağlanabilir. Apartman dört cepheden de güneş ışık alır. Taşınmaz kat mülkiyetli tapu kaydına sahiptir. Taşınmazın met 105,06, brüt 133 m2'dir. Mesken giriş antresi+ salon + çocuk yatak odası + mutfak + 2 yatak odası + banyo + Wc ve 2 adet balkondan müteşekkildir. Tabanları laminant parke olarak kaplanmıştır. Salon ve odalrın tabanları laminant parke kaplanmıştır. Meskenin giriş kapısı kaliteli çelik kapdır. İç kapılar lake mobilya olarak yapılmıştır. Duvarlara alçı-çiriş çekilerk boyanmıştır. Pencere doğramalraı pvc olup yalıtımlı cam takılmıştır. Denizlikler mermer olarak yapkılmıştır. Mutfak dolapları mobilya olarak yapılmıştır. Banyo ve tuvaletin vitrifiye imalatlarında lüks malzeme kullanılmıştır. Balkon korkulukarı alüminyum küpeşte dir. meskenin iç imalatları lüks ve kaliteli amalat olarak yapılmıştır. Meskenin içi dizaynı kullanılşlı ve ferahtır. Mesken apartmanın doğu cephesine olup sabah güneşinden faydalanmaktadır. Meskende taktirben %3 oranında yapranma olduğu taktir edilmiştir.

Yüzölçümü : 792,08 m2

Arsa Payı : 10/130

Kıymeti : 210.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 03/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

-------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/124940 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR