KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861920
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2921 Esas
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:50
Satış Yeri
:
Eski Belediye Cad No 4 (eski askerlik şubesi) üst kat giriş holü KEMALPAŞA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2017/2921 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Kemalpaşa İlçesi Armutlu mahallesi , 235 Ada, 5 Parsel, kayıtlı 5 Bağımsız Bölüm nolu mesken cinsi taşınmaz taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup tam hisse satışa çıkmıştır Taşınmaz tapuda mesken kaydında olup, Hürriyet Mah Ali Fehmi Caddesi no 24 daire 5 ARMUTLU KEMALPAŞA İZMİR adresinde kaindir. taşınmaz 3 oda 1 salon antre mutfak ve bonyodan oluşur. taşınmazın 3 balkonu vardır. Kuru zeminler laminant parke ıslak zeminler seramik kaplıdır. dış kapı çelik kapı olup iç kapılar ahşaptır duvarlar sıvalı ve boyalıdır. pencereler pvc dir mutfak dolapları vardır ısınması soba ile yapılır tüm belediye hizmetinden yararlanır
Yüzölçümü : 120 m2
ArsArsa Payı : 4/20
İmar Durumu : Konut alanı
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Eski Belediye Cad No 4 (eski askerlik şubesi) üst kat giriş holü KEMALPAŞA İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2921 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR