SAMSUN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 120 m2 daire

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855045
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KALKANCI MAH. / UNKAPANI
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/149775 ESAS
Muhammen Bedeli
:
223522 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SAMSUN İCRA DAİRESİ

2016/149775 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, - Ada, 2674 Parsel, KALKANCI (KI) Mahalle/Köy, C blok 8. kat bağımsız bölüm no:38 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz niteliğinin 11 katlı A blok Natamam B blok C blok betonarme apartman ve arsası olup,1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı blok nizam (bl-9) dokuz katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın 8. katındaki 38 nolu bağımsız bölümünde bulunan meskendir. Mimari projesine göre mesken 135 m² brüt 120 m² net kullanım alanına sahiptir. mesken mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc-lavabo, antre-hol, ebeveyn duş ve 2 balkon olarak projelendirilmiş, Binada asansör bulunmakta olup taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları plastik, bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holleri merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamadır. dış cephe sıvalı ve boyalıdır. bina site içerisinde olup, açık otopark alanı bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Kalkancı Mahallesi Ihlamur Bulvarı Çamlıca Sitesi C Blok Albayrak Apt. No:10C/38 İlkadım / SAMSUN

Yüzölçümü : 5.898,00 m2

Arsa Payı : 6/700

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 223.522,08 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

-----------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/149775 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR