CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854293
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / SANAYİ
: 120
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 20.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2076 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

CEYHAN İCRA DAİRESİ

2018/2076 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Adana, Ceyhan, Hürriyet Mahallesi, 264 Ada, 23 Parsel, 264 m² yüzölçümlü, 2 Katlı Ev ve Arsası ana taşınmaz nitelikli, İkinci kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm mesken olup tamamı borçlu adına kayıtlıdır. İmar planında; B-3 yani bitişik nizam 3 katlı yapı müsaadelidir. Taşınmaz; 441 sokak güney bitişiğinde, Osman bey sokağın 50 mt kadar doğusunda, Adana-Osmaniye karayolunun 500 mt kadar güneyinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde genel olarak 2 katlı yapılaşma mevcut olup şehir merkezine kısmen uzak durumda, ulaşımı kolay, belediye ve kamunun hizmetlerinden yararlanır durumdadır. Yaklaşık 120 m² net oturum alanlı, 4 cepheli bir dairedir. İç mekan özellikleri gezilememiş olsa da dışardan yapılan incelemelerde genel hatlarıyla (3-4) oturumlu+mutfak+banyo+wc ve balkon kısımlardan müteşekkil durumda ve orta sınıf malzeme ve işçilik kaliteli bir daire olduğu kanaatine varılmıştır.

Kıymeti: 140.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir. ("Beyan: BU PARSELİN AVLU DUVARI KUZEYDEKİ YOLA TECAVÜZLÜDÜR. Beyan: 19 NOLU PARSELİN AVLU DUVARI BU PARSELE TECÜVÜZLÜDÜR." şerhleri mevcuttur.)

1. Satış Günü: 16/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü: 13/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri: Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

-------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR