MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823702
Şehir : İzmir / Menemen
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARET 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/682 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2014/682 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menemen ilçesi, Koyundere Mahallesi,köycivarı mevkii,60166 ada, 3 parsel de kayıtlı C2 Blok 3.kat, 14 Numaralı Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Parsel 8.139,00 m2 yüzölçümlü, düz bir topografyaya sahip, geometrisi yamuk şeklinde ve tapuda arsa cinsiyle kayıtlı olup A, B, C1, C2, D1 ve D2 Blok olmaz üzere 6 bloktan ibarettir.Taşınmaz, C2 Blokta 3. Kat(14) bağımsız bölüm nolu meskendir. C2 Blok; zemin katta bir iş yeri ve 3 adet daire ile normal katlarda her katta 4 daire olan, 5 katlı, betonarme karkas bir yapıdır. Mesken kapalı olduğundan daire içerisinde inceleme yapılamamış olmakla birlikte değer tespitine esas olabilecek niteliklerinin saptanması yönünden bağımsız bölümün bulunduğu apartman ile çevresindeki kısımlarda gerekli incelemeler yapılmış, ayrıca dairenin konumu Tapu Müdürlüğündeki projesinden teyit edilmiş, ince yapı kalitesi ve plan şeması hakkında da bir üst katta 16 Nolu daire incelenerek bilgi edinilmiştir.Takip konusu daire; C2 Bloğun güneybatı cephesinde yer almakta olup, 3+1 plan şemasında olduğu, antre-hol, salon,3 oda, mutfak, kiler, alaturka-wc ve balkondan ibaret olduğu görülmektedir. Daire brüt alanı yaklaşık 120 m2 dir. Genel olarak bölgede eski ve yeni doku içiçe olup yapı kalitesi orta kalitededir. Taşınmazın yer aldığı sitede inşa edilmemiş blok bulunduğu anlaşılmakta, çevre düzenlemesi yapılmamış, ince yapı malzemeleri orta kalitede %15-20 yıpranmalı bloklardan ibarettir. Taşınmaz,İzmir-Çanakkale Yolunun batısında yer almaktadır. İzmir-Çanakkale Yoluna 400 m, yaklaşık ve kuşuçuşu mesafededir. Yakın çevresinde Koyundere İlkokulu-Ortaokulu,Ege Üniversitesi MYO Koyundere Çok Amaçlı Salon bulunmaktadır. İlçedeki sağlık, eğitim, resmi tesis gibi kentsel donatı alanları ile alışveriş yerlerine mesafeli konumdadır. Taşınmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre III-B yapı sınıfına girmekte olup keşif tarihi itibariyle %15-20 mertebesinde yıpranmalı bir yapı olduğu kanaat edilmiştir.

Adresi : Nene Hatun Caddesi ile 7509/5 Sokak köşesinde yer alan, 29 Ekim Caddesinden 9C2 Kapı numarası alan bloğun 3.kat 14 nolu dairesidir.
Yüzölçümü : 8.139 m2
Arsa Payı : 2/220
İmar Durumu : 30K-2D 1/1000 ölçekli paftasına isabet eden tapunun 60166 ada 3 nolu parseli E:1.2 hmax:21.80 m.konut imarlıdır.

Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görüldüğü gibidir.

1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/682 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.12/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR