ERZURUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00796074
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8979 ESAS
Muhammen Bedeli
:
157625 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
4. İCRA DAİRESİ
2016/8979 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 185 Ada, 221 Parsel, ERTUĞRULGAZİ Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Erzurum ili, Palandöken ilçesi, Ertuğrulgazi Mh., 185 ada, 221 nolu parselde kayıtlı, bodrum dahil 6 katlı yapıdaki B Blok Zemin Kat 4 nolu bağımsız bölümdür.Kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Kuzeybatı cepheli olup, bina caddeye cephelidir.Etrafı bahçe duvarı ile çevrili, bahçe düzenlemesi yapılmış ve kilitli parke taşı ile kaplanmıştır.Bina asansörü bulunmamaktadır, Doğalgazlı ve kaloriferli 3+1 yapı olarak projelendirilmiş olup bağımsız bölüm brüt 140 m2, net kullanım alanı ise 120 m2 olduğu tespit edilmiştir.Bağımsız bölümde, 1 wc, 2 banyo, hol ve 2 balkon bulunup taban döşemelerinin laminat parke olarak yapıldığı, ıslak hacimlerinin seramik kaplı olduğu, tavanlar tüm mahaller betonarme döşeme, sıva, plastik boya imalatları yapılmıştır.Tavanlarda kartonpiyerleri mevcut olup, dış pencere doğramaları PVC doğrama, çatı malzemesi galvanizli oluklu sac malzemedir. Bulunduğu yer okul, sağlık ocağı ve camiye yakın olup, çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır.

Adresi : Ertuğrulgazi Mh., Kapukaya Mevkii, Yunusemre Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nin hemen arkasında Özyunus Sk. 185 ada, 221 parselde kayıtlı, bina üzerinde Poyraz İnşaat Ela Evler yazılı,B Blok, Zemin Kat, 4 nolu bağımsız bölüm Palandöken/ERZURUM

Yüzölçümü : 3.086,69 m2

Arsa Payı : 1/40

İmar Durumu : Dosyasında İmar Projesi mevcuttur.

Kıymeti : 157.625,44 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 26/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

---------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8979 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR