BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00789426
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5348 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.06.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/5348 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:

İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Esenyurt Köyü, 2991 Ada, 14 Parsel, 1. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm,Bağ. Böl. Nitelik: Mesken, Hissesi:Tam. Taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2991 Ada, 14 Parsel, 1. Kat, 3 nolu Bağımsız bölümde kaytılı olup, adres olarak; Esenyurt İli, Süleymaniye mahallesi, Hacı Bektaş Veli Caddesi, 717. Sokak, Bozkurt apartmanı, N:3, K:1, D:3 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; dairenin, girişte hol, koridor, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı bir tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc dir.Oda kapıları amerikan kapı, zeminler laminant parke, ara yerler ve ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyerdir.Daire doğalgaz ve kombilidir.Dairede borçlunun ikamet ettiği belirtilmiştir.Binanın her katında bir daire bulunmaktadır.Daire takriben brüt 120 m² kullanım alanına sahiptir.Binada ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bölgenin çehresini değiştirecek ve değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatı halen devam etmektedir.Taşınmazın bulunduğu sokak, çevre yollarına çıkışı yapılan E5 Tem Haramidere bağlantı yolu ile irtibatlıdır.E karyoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.

Yüzölçümü : 151,59 m2 Arsa Payı : 13/75
İmar Durumu : Esenyurt TEM Güneyi 3. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat konut alanında kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti : 200.000,00 TLKDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Dosyasında Mevcut Tapu Kaydında Görüldüğü Gibidir

1. Satış Günü : 06/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR