TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00740865
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / GEYRAS
: 120
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSÖZ 24.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/276 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
209000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
TOKAT BAROSU SOSYAL TESİSLERİ- TOKAT ADLİYESİ KARŞISI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2016/276 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tokat ili Merkez ilçesi Karşıyaka Mahallesi, bahçelievler mevkiinde tapunun pafta no:H37, 1597 ada, 19 parselde "100,93 m²" yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı kargir binanın; 3.+çatı katında 3/9 arsa paylı "4 nolu bağımsız bölüm çatı katlı mesken"dir. bahçelievler mahallesi, fatih caddesi, 14. sokak no:33 merkez/Tokat adresinde bulunmaktadır.taşınmazın bulunduğu arsa; şehir imar planı dahilinde 32.M.1 imar paftasında. konut yerleşim alanında imarlı arsa vasfında taşınmazdır. çatı katlı dubleks apartman dairesi olarak yapılmış olup ancak taşınmazın 4. katla çatı katı bölümü irtibatı kapatılarak taşınmaz 4 kat ve çatı katı olmak üzere 2 adet mesken şeklinde kullanılmaktadır. taşınmazın 4. kat ve çatı kat bölümlerinin elektrik, doğalgaz ve şehir şebeke suyu abonelikleri ayrı ayrıdır.taşınmazın 4.katta bulunan bölümü kiraya verilmiştir. taşınmazın 4. kat bölümü; antre+hol+mutfak+salon+2yatak odası+banyo wv-lw+4balkon şeklinde olup yapı net kullanım alanı ise 78,00m²dir.taşınmazın çatı katı bölümü; antre+mutfak+o.odası+yatak odası+banyo ve wc-lw+teras bölümlerinden oluşup yapı net kullanım alanı 42,50m²dir.taşınmazın toplam yapı net kullanım alanı120,50m²dir.taşınmazın bulunduğu ana binanın dış cephe mantolama ısı yalıtımı mevcuttur. ana bina giriş kapısı ve merdiveni korkulukları perforje demir doğrama, iç merdiven ve balkon korkulukları paslanmaz profil doğrama, merdiven kaplaması mermer kaplama,daire giriş kapıları çelik kapıdır.taşınmazın tüm iç kapılar a.panel pvc kaplı ahşap doğrama, pencere ve balkon kapıları PVC doğrama ısıcam takılı, banyo wc-lw,balkon, teras gibi ıslak hacim taban ve duvarları seramik kaplama, diğer tüm iç duvar ve tavan kaplamaları alçı sıva üzeri renkli pvc badana yapılmıştır.taşınmazın 4. kat ve çatı katı bölümünde ayrı ayrı mutfak tezgahı alt ve üst dolapları bulunmaktadır. taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz ferdi kombili kaloriferli sistem olup ana yapıda asansör vardır. ana yapının tamamına yapı kullanma ruhsatı alınmış olup kat mülkiyetine geçiş yapılmıştır. taşınmaz çarşı-pazar ve okul gibi merkezlere ulaşımı yaya olarak kolay bir mevkiidedir.

Yüzölçümü : 400,93 m2
Arsa Payı : 3/9
Kıymeti : 209.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :İstanbul Anadolu 17. İcra Dairesi 2016/7662 e sayılı dosyadan Finansbank A.Ş lehine haciz
1. Satış Günü : 12/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : TOKAT BAROSU SOSYAL TESİSLERİ- TOKAT ADLİYESİ KARŞISI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR