İZMİR KARŞIYAKA 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 118 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853410
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : İMBATLI MAH. / İMBATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 18.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/304 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C,4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
1. İCRA DAİRESİ
2018/304 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, İmbatlı Mah, 2 Cilt, 159 Sayfa, 35012 Ada, 39 Parselde kayıtlı, 484,00 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği "Arsa", 3. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 24/484 Arsa Pay/Paydalı, Bağımsız Bölüm Niteliği "MESKEN" olan taşınmaz. Tam Hisseli.

Adresi: Örnekköy Mahallesi, 7502/1 Sokak No:2 Gencer Apt. K:3 D:10 Karşıyaka/İZMİR

İmar Durumu : İzmir ili Karşıyaka İlçesi Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir ili Karşıyaka İlçesi İmbatlı Mahallesi, 36L-3C pafta, 35012 ada, 39 parsel 3 yola cepheli köşe parsel konumunda olup tamamına inşaata uygun bitişik nizam 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.

Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.

Hali Hazır Durumu : Mimari projesinden mesken 3 oda 1 salon, mutfak, kömürlük 2 banyo, hol, ve balkonlardan ibarettir. Mutfak ve salon müşterek balkonludur. 1 oda ışıklığa bakmakta, 3 oda, hol ve salon yer döşemesi laminant, diğer mahallerin yer döşemesi seramik, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapılar Amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc ve demir korkuluklu, banyolarda duşa kabin, klozet, lavabo, doğal gaz tesisatı ve petekleri döşenmiş, giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken bina girişine göre 3.kat sol ön cephede kalmaktadır. Bina asansörlüdür. Binanın inşaat ruhsatı tarihi 30.12.2005, yapı kullanma izin belgesi tarihi 23.07.2007, binanın yaşı 11, yıpranma payı %15'dur. Meskenin brüt alanı 118m², net alanı 100m²'dir. Bina 6 katlıdır. Yapının sınıfı 3 grubu B'dir. Yapının taban alanı 477m²'dir. Yapıdaki bağımsız bölüm sayısı 19'dur. Mesken, Emine Lahur İlkokuluna, Örnekköy İ.Ö.Okuluna, Dedebaşı Mezarlığına yakındır. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C,4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/304 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 13/08/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR