KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 116 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00758559
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : AKABE MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 27.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12475 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2018 15:15
İkinci Satış Günü
:
08.05.2018 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı ( 1. Satış A Blok Zemin Kat) ,( 2. Satış B Blok Zemin Kat) KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2017/12475 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 32483 Ada, 1 Parsel, AKABE Mahalle/Köy, B Blok 16 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Akabe Mahallesi, Aşık Dertli Sokak, Adliye Konakları, B Blok, No: 2B/16 Karatay/ KONYA
Yüzölçümü : 5.104,41 m2
Arsa Payı : 3770/268800
İmar Durumu : Karatay Belediyesi’nden 2016 yılı 384/191 sayılı inşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda kat irtifakı olup, henüz kat mülkiyetine geçilmemiş vaziyettedir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : gayrimenkul 5.104,41 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, parselin üzerinde üç adet blok bulunmakta ve bloklar yaklaşık 2 yıllıktır. Blokların tek girişleri olup, her katta 4, toplam da her blokta 24 adet daire bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan meskenin bulunduğu B bloğun giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Ayrıca giriş kısmının zemini, merdivenlerin döşeme ve basamakları mermer kaplama olup, dış giriş ile iç giriş kısmının duvarları tavana kadar fayans kaplama, merdiven ve kat sahanlıklarınınduvarlarının tamamı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; mantolamalı sıva üzeri boya yapılmıştır. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta ve binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Bahçesinde otopark ve yeraltı otoparkı, çocuk bahçeleri ve çevre düzenlemesi yapılmış, girişte güvenlik kulübesi bulunmakta, sitenin etrafı beton duvarlarla çevrilmiş olup, duvar diplerine ağaçlandırma yapılmıştır. B Blok, 16 bağımsız bölüm nolu daire Z+3. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 160,00 m2, net ise; 116 m2’dir. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve boydan boya 1adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel doğrama, pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon, mutfak, antre, hol ve odaların zeminleri tümüyle laminant kaplama olup, sadece ıslak hacimler ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Odalar, antreve mutfağın duvarları komple kağıt kaplamalı lavabo, banyo ve wc’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları, mermer tezgahı ve üçlü ankastre bulunmakta olup, antrede vestiyer, banyoda duşakabin ve klozet ile lavabo ve banyoda Hilton lavabo mevcuttur. Isınma şekli; merkezi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve doğu cepheli olan daire,Mehmet Uysal adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında kapalı olduğu için girilememiş ve yan daireden bilgi alınmıştır. Meskende keşif sırasında, kiracının oturduğu tespit edilmiştir.
1. Satış Günü : 10/04/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 08/05/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı ( 1. Satış A Blok Zemin Kat) ,( 2. Satış B Blok Zemin Kat) KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR