ERZURUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 115 m2 daire

ERZURUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835992
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9463 ESAS
Muhammen Bedeli
:
139383 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERZURUM

4. İCRA DAİRESİ

2017/9463 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 192 Ada, 417 Parsel, KÖŞK Mahalle/Köy, 3 NOLU ÖNLEME B Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın brüt alanı 135 m², net alanı ise 115 m²'dir, taşınmazda malik Fatma Aktoprak ikamet etmektedir, yaklaşık 25-30 yıllık bir yapıdır, dairenin bulunduğu yapı III.Sınıf B Grubu yapılar statüsündedir, daire üç oda, bir salon, mutfak, banyo, giriş holü, WC ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, doğu-batı cephelidir, binanınbodrum dahil, depo ve kileri bulunan altı katlı, kırk daireli, kargir apartman vasfında olup çevre düzenlemesi tamamlanmış, dış cephe sıvalı-boyalı, çatısı galvanizli oluklu saç malzeme, kaloriferli ve kombili, asansörsüz olduğu; Daire duvarlarının ise sıvalı-boyalı, tavanı plastik boyalı, kartonpiyerli, döşemeler parke, koridor ve ıslak hacimler seramik, mutfak dolaplı ve vestiyerli, doğalgaz tesisatının kombi sistem, bina giriş merdivenlerinin beton mozaik ve korkuluklarının ise demir döküm olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Köşk Mh., 1. Depo Sk. Üzerinde Bulunan Irmak Apartmanı C Blok 4. Kat No: 9Palandöken / ERZURUM

Yüzölçümü : 1.894,03 m2

Arsa Payı : 5/205

İmar Durumu : Palandöken Belediye Başkanlığı'nca gönderilen imar durum belgesi
dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 139.383,79 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur

1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9463 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR