MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 115 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810589
Şehir : Muğla / Marmaris
Semt-Mahalle : TEPE MAH. / MARMARİS
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2637
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
15.08.2018 09:45
Satış Yeri
:
Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ

2017/2637 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Marmaris İlçe, Tepe Mah. Kayaburnu mevkiinde kain 180 ada 96 parselde kayıtlı 20.516,00 m2 yüzölçümlü arazi üzerinde onbir blok kargir binaisimli ana taşınmazın G Blok isimli yapının 3. katında 60/13200 arsa paylı Mesken nitelikli 14 nolu bağımsız bölümün satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. 180 ada, 96 parsel üzerinde 11 bloktan (A,B,C,D,E,F,G,H,K,L,M Bloklar) oluşan ve blokların ortasında ortak havuzu ve havuz terası bulunan, G blok vaziyet planında görüldüğü konumdadır. Sitenin etrafı çevrili ve bakımlı bir peyzajı olup spor alanları da vardır. Her blok üzerinde iki giriş ve her girişte 10 daire mevcuttur. Site ve bloklar bakımlı durumda olup, site yaklaşık 30 yıllık bir yapıdır. Satılmasına karar verilen G Blok 14 nolu bağımsız bölüm; G blok üzerinde ikinci girişte 3.katta sağdaki dairedir.Giriş, Salon,3 oda, banyo-wc, Küçük wc hacimlerinden oluşmaktadır. Çıkış merdivenleri mozaik kaplamadır. Taşınmaz mevcut durumda; 115 m2toplam kullanım alandan oluşmaktadır. Zemini seramik kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı lamine, tezgah üstü duvar seramik kaplıdır. Giriş kapısı çelik, diğer kapılar pres paneldir. Pencere doğramaları pvc.den mamul ve çift camdır. Banyoda lavabo, klozet ve kabinli küvet bulunmakta olup zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Isınma soba ve klima ile sağlanmaktadır. Marmaris İlçe Merkezine, 1 km.., deniz kıyısına 1.000 mt., mesafede olup, yakın çevresinde; konut siteleri ile konut apartmanları, alışveriş merkezleri, pazaryeri, turistik tesisler ile eğitim kurumları ve diğer sosyal ve kamusal donatılar bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım imkanları ve alt yapısı tam olup, belediye hizmetlerinden yeterli ölçüde yararlanmaktadır.

Adresi : Tepe Mahallesi, Yeni Datça Yolu, ( Mola Kent Sitesi ), G Blok , 2.Giriş,3.Kat, Kapı No: 7 , Bağımsız Bölüm No: 14,Marmaris / MUĞLA

İmar Durumu :İnşaat tarzı T.A.K.S.:0.15, K.A.K.S: 0.30 Ayrık Nizam, 2 Kat,yapılaşma şartlarında 'Konut Alanı?? kullanımında kalmaktadır.

Kıymeti : 275.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 09:45 - 09:50 arası

2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 09:45 - 09:50 arası

Satış Yeri : Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2637 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR