BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 115 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805476
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1076 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2018 14:35
İkinci Satış Günü
:
02.08.2018 14:35
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/1076 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI :Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 21.3.2018 tarihli tapu kaydına göre; İstanbul İli Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2289 ada, 13 parsel, 34/457 arsa paylı 3. kat, 9 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydı üzerinde alacaklı banka lehine ipotek ve rehin hakkının bulunduğu görülmektedir.

İMAR DURUMU : Esenyurt Belediye imar arşivinde yapılan araştırmada; Esenyurt 2289 ada 13 parselin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 12.7.2013 tarihli kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 2.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam 5 Kat Konut alanında kaldığı bilgisi alınmıştır.

TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU :Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, 2289 ada, 13 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Esenyurt, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Ufuk ve Caddesi, 1856 Sokak, No: 21, K:3, D:9 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, dört yatak odası, banyo tuvalet, küçük tuvalet ve iki balkonundan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Daire doğalgaz kombilidir. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 115 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın her katında iki daire bulunmaktadır. Binanın ortak alanları mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. Bölgenin çehresini değiştirecek ve değer katacak çok sayıdaki prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.

Arsa Payı : 34/457
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 02/08/2018 günü 14:35 - 14:40 arası

Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1076 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR