TOKAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 112 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00728793
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : TOPÇAM MAH. / GEYRAS
: 112
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSÖZ 29.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/2916 ESAS
Muhammen Bedeli
:
98195 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 14:45
Satış Yeri
:
Küçükbeybağı Mah.G.O.P Bulvarı No:332/A Tokat Barosu Sosyal Tesisleri Merkez/Tokat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 1. İCRA DAİRESİ
2010/2916 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İl, Merkez İlçe, YENİTABAKHANE Mahallesi Ardala Sokağı Mevkii, 114 Ada, 3 Parsel, 1.Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm 375 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmazın birinci katında 4/24 arsa paylı 3 Nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı Satışa konu taşınmaz her türlü Yol,Su,Elektrik,Kanalizasyon,PTT gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Sosyal merkezlere ulaşımı toplu taşıma araçları ile kolay bir mevkiide yer almaktadır.Şehir merkezine yaklaşık 300 metre olan ulaşımı çok kolay bir mevkiide yer almaktadır.Ana taşınmaz 114 ada,5 parsel üzerinde,Bordum+Zemin+1 Normal kat şeklinde inşa edilmiş betonerme bina bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz binanın birinci katında bulunmakta olup taşınmazın bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır.Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalıdır.Satışa konu 3 Nolu bağımsız bölüm mesken "Antre+Hol+Mutfak+Salon+3 Yatak Odası+Banyo+WC-LW+2 Balkon"gibi bölümlerden oluşmakta olup toplam inşaat alanı 112,50 m2 olarak tespit edilmiştir.
Adresi :Hoca Ahmet Mahallesi Gazi Osman Paşa Bulvarı 30.Sokak No:30/3 Merkez / TOKAT
Hisse Payı : Tam
İmar Durumu : Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa şehir imar planının 29-L-2 imar paftasında "Bloka Nizam 3 Kat"olan "İskan"alanında yer alan imarlı arsadır.Taşınmaz 3.derece kentsel Sit alanında kaldığından dolayı inşaat,tadilat gibi durumlarda Sivas Koruma Kurulundan izin alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 98.195,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/02/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Küçükbeybağı Mah.G.O.P Bulvarı No:332/A Tokat Barosu Sosyal Tesisleri Merkez/Tokat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/2916 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR