ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00795527
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/216 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
17.07.2018 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2017/216 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 5289 Ada, 2 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Toplam 2 oda+salon+mutfak+ banyo+ wc+1 balkon+teras mahallerinden oluşmaktadır. Giriş katı, Bu katta antre+salon+ açık mutfak+ wc+1 adet balkon bulunmaktadır.
Antre; zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, sabit vestiyer-ayakkabılık bulunmaktadır. Salon; zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, asma tavanlı, kartonpiyerli ve spot ışıklandırmalıdır. Mutfak; Amerikan(açık) mutfak olarak düzenlenmiştir. Zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, laminat tezgahlı, çelik eviyeli, ankaste ocak, davlumbaz ve fırın bulunmaktadır. Wc; zemini ve duvarları seramik, Hilton lavabolu ve klozetlidir. Dubleks katına salon içinden yapılan laminat kaplama merdivenler ile çıkılmaktadır.
Dubleks katında, Bu katta;antre+2 oda+ e.banyosu+teras mahalleri bulunmaktadır.
Antre; zemini laminat kaplama, duvarlar alçı üzeri plastik boyalıdır. 1.Oda; zemini laminat parke, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, kartonpiyerli veeğik çatılıdır
2.Oda; zemini laminat parke, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, kartonpiyerli ve spot ışıklandırmalıdır.E.Banyosu; zemini ve duvarları seramik, hilton lavabolu, cam kabinle oluşturulmuş duşluklu, spot ışıklandırmalıdır.Daire kapısı çelik, iç kapılar pres panel kapı, pencereler pvc doğrama ve ısıcamlıdır.Doğalgazlı, kombili ve kaloriferlidir.
Caddeye göre arka ve sol yan olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır. Kullanım alanı;
Taşınmazın net kullanım alanı110,00 m² olarak ölçülmüştür. (Bu alana 26 m2 balkon ve teras alanları dahil edilmiştir.)Ayrık nizam inşa edilen betonarme yapıdır.
2 bodrum+zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır.Her katta 2 olmak üzerinde 10 daire bulunmaktadır.Çankayaİlçesi Emek Mahallesi 24. Cadde cephelidir.
Apartman kapısı alüminyum kapıdır.Giriş holü zemini mermer, yan duvarları 1,00 m. mermer, yukarısı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Merdivenler ve merdiven holleri mermer, yan duvarları 1,00 m. mermer, yukarısı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Dış cepheleri taraklı sıvalı mantolamalıdır. Ön cephesi kısmen ahşap görünümlü levha ile kaplanmıştır. Yaklaşık 7-8 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir. Asansörlüdür. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Çankaya İlçesi Emek Mah. 24. Cad. N:30 Simay Apt. 3. Kat. No:9Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 595 m2
Arsa Payı : 58/595
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/06/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 17/07/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR