ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00750798
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : SÜVARİ MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8809 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/8809 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45197 Ada, 7 Parsel, SÜVARİ Mahalle/Köy, 3. Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Süvari Mahallesi, 1714. Sokak, Beyaz İnci Apt. No:124/12 Etimesgut/Ankara şeklindedir.Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.1815. Cadde taşınmazın yaklaşık 250 m. kadar güneyinden, 1544. Cadde taşınmazın yaklaşık 500 m. kadar kuzeyinden geçmektedir.Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 3,00 km. kadar batısındadır.Cephe aldığı 1714. Sokak çok dik olup araçların ve yayaların binaya giriş ve çıkısşlarında sorun oluşturmaktadır.Yakın civarında okul, camii, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır.Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır.Binabetonarme tarzda, 2 bodrum, zemin 3 normal ve çatı katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 12 daireden ibarettir.Binanın dış cepheleri yalı baskı sistemi ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır.Merdivenleri mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkuluktur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer kaplı olup üzeri alçılı, plastik badanalıdır.Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır.Bahçesi düzenlidir. Daire mimari üçüncü katta bulunan doğu, batı ve kuzey cepheli olan dairedir. Dubleks olan dairenin alt katı 2 oda, salon, mutfak,tuvalet, antre, kiler ve 2 balkondan, üst katı ise 1 oda, kiler, ebeveyn banyosu, banyo, tuvalet, antre ve 2 terastan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılarıahşap kapıdır.Pencereleri plastik doğramadır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları ise alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolapbulunmaktadır. Antresinde vestiyeri vardır.Teraslarının üzeri açıktır.Zeminleri seramik ile kaplıdır.Üst kata parlak alüminyum korkuluklu mermer kaplı merdivenden çıkılmaktadır.Doğalgazı bağlıdır ve kombi ile ısıtılmaktadır. Yaklaşık brüt kapalı alanı 116,55 m2 ve açık alanı ise 4,30 m2 dir. Toplam yaklaşık brüt alanı 120,85 m2 yi bulmaktadır. Net alanı da yaklaşık 110 m2 dir.
Yüzölçümü : 503,00 m2
Arsa Payı : 46/503
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 04/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8809 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR