İZMİR 28.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 daire

İZMİR 28.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862574
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BOZYAKA MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/17107 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
28. İCRA DAİRESİ
2014/17107 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi,Bozyaka Mah.280 cilt, 27834 Sayfa, 34076 Ada, 4 Parsel,5.kat, 15 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz olup 7 katlı betonarme binada bulunmaktadır. Durmuş Akkaş Cami'ne 250 metre mesafededir. Ana yapı asansörlüdür. Taşınmazın bulunduğu muhit genel olarak orta gelir kesimi tarafndıan ağırlıklı olarak mesken amaçlı tercih edilen merkezi konumlu genel itibari ile 15-20 yıllık yapıların olduğu bölge olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz 3 oda salon, mutfak, banyo, hol, wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, mutfağa açılan balkon ve bir odanın balkonu kapatılarak içeri alınmıştır. Yerinde yapılan yaklaşık ölçümlere göre yaklaşık brüt 110m2 alanlıdır. Taşınmazın salon ve oda zemin kaplamaları laminat, antre, ıslak zeminler seramik kaplamadır. Kuru hacimlerde duvarları plastik boya tavanları kartonpiyer yapılı olan taşınmazın banyoda duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Taşınmaz giriş kapısı çelik doğrama iç kapıları ahşap pencereleri pvc'dir. Konu taşınmazın olduğu binada asansör ve doğalgaz mevcuttur. Bina etrafı ihata duvarla çevrili korumalıdır. Bahçenin büyük kısmı otopark olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz klima ile ısıtılmaktadır.Alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin diğer tarafında 4832 sokak vardır, köşe bir parseldir.

Adresi : Günaltay Mah,4861 Sk, No:3 Deki Karakaş Apt. Karabağlar / İZMİR
Yüzölçümü : 110 m2 15 nolu bağımsız bölümünArsa Payı : 1/20
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında konut alanında kalmakta olup, TAKS 0,4- KAKS 1,6 emsalli imarlıdır.

Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 15:10 - 15:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/17107 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR