KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 daire

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860762
Şehir : Kırklareli / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/306 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Ticaret Borsası Satış Salonu - Merkez/Kırklareli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2018/306 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi Kemiklik Mevkii 806 Ada, 27 Parsel, 5.Blok(yerinde 200-E Blok) 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm mesken, 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve balkon (2 adet) bölümlerinden ibarettir. İç zeminlerin tamamı seramik ile döşelidir. Duvarları plastik badanalı, tavanlar ise tavan boyalıdır. Kartonpiyer mevcuttur. Mutfakta ahşap dolap ve tezgâhı, banyoda duşakabin, lavabo ve klozet ile tuvalette hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkonlar plastik doğrama ile kapatılmıştır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, dış pencereler ise plastik doğramadır. Isınma şekli merkezi kalorifer sistemlidir. (Zeminden ısıtmalıdır). Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Kırklareli Tapu Müdürlüğünce gönderilen kat irtifakına esas mimari projeye göre 5.Blok normal 1.kat 3 nolu meskenin brüt alanı 110,00 m²dir. Şehir merkezine yakın sayılabilecek bir mevkiide olan taşınmaz tüm Belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup, yakın çevresi konut + işyeri + okul + cami + park + Yeni Devlet Hastanesi + TOKİ konutları olarak inkişaf etmiştir.
Adresi : Hamidiye (Cumhuriyet) Mah. İnönü Caddesi Murat Sitesi No: 200-ENormal Normal 1.Kat 3 Nolu Mesken Merkez / KIRKLARELİ
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 4/80
İmar Durumu : İmar planı içinde, konut alanında Blok nizam H: 15.50 m inşaat adası içindedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği şekilde.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Ticaret Borsası Satış Salonu - Merkez/Kırklareli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Resmi Gazetede 15/03/2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğü giren 7101 Sayılı İ.K.K. Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 47. Maddesi ile aynından doğan vergi borcunun ipotek alacağından sonra geleceği hükme bağlanmış olup, taşınmazın aynıdan doğan vergi borcu satış neticesinde yapılacak sıra cetveli neticesinde karara bağlanacağı, (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/306 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR