ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 109 m2 dubleks daire

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873416
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BASINEVLERİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 5+1
: 109
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/25475 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2014/25475 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 31941 Ada, 25 Parsel, Basınevleri Mahalle, 3. kat, 13 nolu mesken-çatı katı; Bina; 1 bodrum, zemin ve 3 normal + çatı arası kattan oluşmakta olup, normal katlarda katta 4'er daire olmak üzere; ana taşınmazda toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın ön cephesi mineral kum sıvalı üstü akrilik boyalıdır. Giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Binanın giriş zemini karo mozaik, merdivenleri mozaik kaplıdır. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm normal katında; antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, 2 balkon ile çatı arası kata; 2 oda ,hol, banyo ve açık teras olmak üzere toplamda 5 oda, salon, antre, mutfak, wc, 2 banyo 2 balkon ve teras kattan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları sıvalı ve boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi ahşap parke kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalı, tavanlar kartonpiyerdir. Normal kata bir oda bir salona açılmak diğer bir odanın mutfak ile olan bölme duvarı kaldırılmıştır. Mutfak zemini seramik kaplı olup, duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alanı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolapları mevcuttur. Wc ve 2 banyosunda zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de hela taşı ve lavabo; normal kat banyoda duş kabini, klozet ve ayaklı seramik lavabo, çatı arası banyoda kabinli gömme küvet ile ayaklı seramik lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramiktir. 3,00 m2 ile 4,00 m2 alanlıdır. Teras zemini mozaik kaplıdır. 41,00 m2 alanlıdır. 330 m2 alanlı kömürlüğü bulunmaktadır. Kapı ve pencereler (ısıcamlı) ahşap doğramadır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ ön cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre 109,00 m2 daire kapalı alan, 7,00 m2 balkonlar ve 41,00 m2 terası vardır.
Adresi : Basın Evleri Mah Üstün Sokak No:5Cengiz Apartmanı, No:13 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 706 m2
Arsa Payı : 64/706
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı içindedir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/25475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR