İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 108 m2 daire

İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862588
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÖZTEPE MAH. / GÜZELYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1783 ESAS
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
İZMİR ADLİYESİ G BLOK ZEMİN KAT 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU BAYRAKLI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
21. İCRA DAİRESİ
2018/1783 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Konak İlçesi, 6435 Ada, 10 Parsel, GÖZTEPE Mahallesi, 9 Nolu Bağımsız Bölüm. Mesken dairenin içerisinde yer aldığı ana yapı betonarme kolonlu, tuğla duvarlı ve doğalgaz ısıtmalı kaloriferli olarak inşa edilmiştir. Mesken daire 3 oda, salon, mutfak, wc ve banyodan ibaret olup, 108 m2 alanlıdır. Kat giriş kapısı çelik kapı, iç kapı ve pencereler ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri pvc doğramalı, salon ve odaların tabanı lamina parke kaplıdır. Sulu hacimleri seramik döşeli, iç duvarları boya ve badanalı, salon tavanı kartonpiyerli, mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Wc-banyoda klozet, hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Meskenin yıpranma payı %25'tir. Her türlü belediye hizmetinden iyi derecede istifade etmekte olan taşınmaz 4 katlı binanın 2. katında yer almakta, Mithatpaşa caddesine 115 mt, Misaki Milli Ortaokulu ve Hakimiyet Milli İlk Öğretim Okuluna 125 mt, Susuz Dede Parkına 35 mt, Özel Türk Kolejine 250 mt mesafededir.
Adresi : Göztepe Mah. 98/1Sok. No:6/9 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 402 m2
Arsa Payı : 10/110
İmar Durumu : Konut bölgesinde kalmakta olup, Blok nizamda 4 kattır. Ayrıca kentsel dönüşüm alınında kalmamaktadır.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ G BLOK ZEMİN KAT 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU BAYRAKLI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1783 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR