ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 108 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00793102
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÖKMEYDAN MAH. / GÖKMEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2086 ESAS
Muhammen Bedeli
:
315000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.07.2018 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/2086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İli , Odunpazarı İlçesi ,Gökmeydan mahallesi, 13432ada, 4 parsel ,Yüzölçümü 601,99m2 , Ana taşınmaz niteliği Arsa,Kat :3,B.B.No :10 , ArsaPayı68 / 1207 ,Mesken açık artırma ile satılacaktır.
ADRESİ :Gökmeydan mahallesi ,Şht.Öğrt. Mustafa Coşkun sokak, N:3 ,K : 3, D : 10
İmar Durumu :Uygulama İmarPlanında ayrık nizam 8kat( A-8 ) meskensahasınaisabet
etmektedir. Yol aterki vardır.
Ana binaIV. Sınıf , A grubu yapı sınıfına girmekte olup , yıpranma oranı % 25 dir. Ayrık nizam bodrum + zemin + 7 normal kat şeklinde yapılmıştır. 2018 yılı asgari arsa emlak birim değeri 415,00 TL/m2 dir. Taşınmaz Belediye, Elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın merdivenleri mozaik kaplı ve asansörlüdür. Şehir merkezi Vilayet Meydanına kuş uçumu yaklaşık 2.105 mt. mesafededir. Ulaşım olarak önündekiCumhuriyet Bulvarından geçen tramvay ve B.B.H Otobüsleri ile yapılmaktadır. Bloğun yakın çevresinde Cumhuriyet Bulvarı ve Ulus caddesi , Odunpazarı Belediyesi , Devlet Hastanesi , Adliye SarayıA-8 katlı binalar v.s. bulunmaktadır. Yapı Ruhsat tarihi 24.11.1993 dür. III.. Sınıf B grubunda yapı olup , yıpranması %15 dir. Bakımlı binadır.
DAİRE ; Binanın arakatındave güney-doğu-kuzey cephelidir. Brüt alanı 108,60 m2 olup, salon + 3 oda + mutfak + banyo + wc + antre + 3 adet balkondan ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik ,iç kapılar amerikan tipi kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyo ve wc duvarları komple fayans ile kaplıdır. Salon + odalarıntabanları laminantparke , ıslak zeminlerde ise seramik ile kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo + klozet + duşakabin + duş batarya vardır. Mutfakta alt-üst kaplama ahşap dolap + çimstone tezgah + çelik evye + aspiratör + tezgah üstü fayans + fırın-ocak + doğalgaz hattı + şofben mevcuttur. Isınma merkezi doğalgaz ile yapılmaktadır.
Taşınmazın vasfı , yapım sınıfı , bakımlı daire ve bina oluşu ve İmar durumu , merkezi sistem ile ısıtılması , asansörlü binanın ara katında bulunması , ana caddelere yakın veüç cepheli olması , hisseli konumuvs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında keşif tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 315.000,00 TL.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 25/06/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı ilgililere Tebligatçıkartılmış olup ,Tebligatınyapılamamasıhalinde iş bu ilanınİİK’nun127. mad. gereğinceTebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2086 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR