ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 107 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809198
Şehir : Muğla / Ortaca
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ORTACA
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/66 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2018/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 153 Ada, 11 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, 2. kat 4 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapuda borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Taşınmaz yakın çevresinde zemin katı dükkan üst katları konut amaçlı 4 katlı binalar mevcuttur. Taşınmaz girişi çelik kapı, duvarları ve tavanı alçı sıva saten boya, oda tabanları laminant kaplama, ıslak hacimleri seramik kaplamadır. Meskenin iç kapıları pres kapı, pencereleri beyaz plastik doğrama, banyoda dolaplı lavabo, klozet ve duşakabin mevcut, mutfak tezgahı granit dolaspları mdf lamdır. Taşınmaz binanın 2. katında konumludur. Taşınmaz balkon hariç 107,00 m2 kullanım alanına sahip olup, iki adet balkonu 19 m2'dir. Üç oda, bir salon, mutfak, banyo, tuvalet ve antre hacimlerine sahiptir. Ana binanın dışı düz sıva akrilik boya, girişi demir kapı, merdivenleri mermer kaplamadır.

Adresi : Atatürk Mah. 111 Nolu Sokak Ortaca / MUĞLA

Yüzölçümü : 511,98 m2

Arsa Payı : 1/7

İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı Ortaca Belediyesiimar planı içinde olup, 1/1000 uygulama imar planında ayrık nizam 4 kat ticari + konut alanda kalmaktadır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 17/12/2013 tarihli yönetim planı vardır.

1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 08/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR