ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 107 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00802238
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ERENKÖY MAH. / HUZUR
Oda Sayısı : 4+1
: 107
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Erenköy Mahallesi Yazarlar Sokak Tuna Apartmanı No:21 adresinde bulunan binada 3. kat 7 nolu bağımsız bölüm olup tapuda Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Yenidoğan Mahallesi, 1318 ada, 25 parselde kayıtlı binada 7594/32440 arsa paylı 3. kat 7 nolu bağımsız bölümdür.

Bağımsız bölümün tapuda tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup, Tapu kaydı üzerinde Vakıflar Bankası lehine ipotek şerhi vardır.

Taşınmazın mevcut durumunun tespiti :Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde Bodrum +Zemin +3 Normal kat+ çatı katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında boş olduğu, doğalgaz sayacının ve kombisinin takılmadığı görülmüştür. Mesken Dubleks olup alt katta mutfak ve balkon ile üst katta 4 oda, banyo ve ebeveyn banyosu olup, toplamda 4 oda, mutfak, antre, banyo, ebeveyn banyosu ve balkon bölümlerinden oluşmuştur. Meskende odalar, mutfak ve antrenin zemini ahşap laminant parke, balkon ve ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Üst kata çıkış merdiveni mermer kaplıdır. Banyoların duvarları tam boy seramik kaplı olup diğer duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyoda duş, kabini, klozet ve lavoba mevcuttur. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapıdır, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Mesken kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmak üzere projelendirilmiştir. Bağımsız bölümün toplam alanı 107,00 m2 dir.Elektrik ve suyu mevcuttur.

Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsatı 04.02.2016 tarihinde alınmıştır. 2018 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Yazarlar Sokak için 104,60 TL/ m2 dir. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 4 olabileceği kanaatine varılmıştır.

Taşınmazın bulunduğu konumun değerlendirilmesi:
Taşınmaz Yıldırım caddesine yaklaşık kuş uçuşu 103 metre, Ertaş bulvarına yaklaşık kuş uçuşu 155 metre, sevinç caddesine yaklaşık kuş uçuşu 150 metre, cumhuriyet bulvarına yaklaşık kuş uçuşu 500 metre, otobüs terminaline yaklaşık kuş uçuşu 1720 metre, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 3000 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 4 kat Konut alanına isabet etmektedir.Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur . İş bu ilan tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.

Arsa Payı : 7594/32440

İmar Durumu : Dosyasında mevcut

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir .

1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR