İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 105 m2 daire

İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874613
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : YAMANLAR MAH. / GÜMÜŞPALA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/12430 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 15:45
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 15:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
18. İCRA DAİRESİ
2013/12430 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Bayraklı İlçesi, 36302 Ada, 8 Parsel, Yamanlar Mahallesi, keşif mahallinde yapılan incelemede; parsel üzerinde betonarme karkas inşaat şeklinde yapılmış, kat iritifakı/kat mülkiyeti kurulmamış durumda olan 4 katlı(zemin+1.+2.+3. kat) 1 adet işyeri ve mesken niteliğinde 5 ayrı bağımsız bölümlü bina bulunmadığı görülmüş olup, 1 kat; mesken niteliğinde, yaklaşık 211 m2 alanlı, 5 oda, salon,mutfak banyo-wc,antre ve balkondan oluşmaktadır. Yerler karo plaka duvarlar plastik boyalıdır.Islak hacimlerin tabanı seramik, duvarı fayans kaplıdır.Mutfak alt ve üst dolaplı,bankolu,lavabo ve bataryalıdır. Balkonların tabanı karo plaka kaplıdır.Kapı ve pencereleri pvc ahşap doğramalı, elektrik ve suyu mevcut olup %15 yıpranmalıdır.2. katta 2 adet mesken bulunmaktadır. 7353 Sokağa cepheli mesken niteliğinde yaklaşık 105 m2 alanlı 3 oda, salon,mutfak, banyo-wc, antre , kiler ve 2 balkondan oluşmaktadır. 3 oda, salon ve antre tabanı 33*33 seramik, duvarı plastik boyalıdır.Mutfak tabanı seramik, duvarı fayans kaplı olup alt ve üst dolaplı, tezgah üstü granit bankolu, lavabo ve bataryalıdır. Banyo tabanı seramik, duvarı fayans kaplı, duşyeri, klozet, lavabo ve bataryalıdır. Wc tabanı seramik, duvarı fayans, alaturka hela taşlı, lavabo ve bataryalıdır. Balkonlar seramik kaplı olup, iç kapıları ahşap doğramalı,dış cephe kapı ve pencereleri çift cam pvc doğramalı, girişi ahşap doğramalı, elektrik ve suyu mevcut %15 yıpranmalıdır.Arka bahçeye cepheli mesken niteliğinde yaklaşık 105 m2 alanlı,3 oda,salon,mutfak,banyo, wc,antre,kiler ve 2 balkondan oluşmaktadır.3 oda,salon,antre tabanı karo plaka duvarı plastik boyalıdır.Mutfak tabanı karo plaka duvarı fayans kaplı, alt üst dolaplı,tezgahüstü bankolu, lavabo ve bataryalıdır. Banyo tabanı seramik, duvarı fayans kaplı,alaturka helataşlı,lavabo ve bataryalıdır. Balkon tabanı karo plaka kaplıdır.İç kapıları ahşap doğramalı,dış cephe kapı ve pencereleri demir doğramalı, girişi ahşap doğramalıdır. Elektrik ve suyu mevcut olup,%15 yıpranmalıdır.3. kat inşaat halinde olup betonarme karkası ve dış cephe tuğla duvarı kısmen yapılmış olup, %35 yapılma oranlıdır.Taşınmaz İzmir çevre yoluna 100 mt, Şefik Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokuluna 380 mt, Kurtuluş İpek İşeri İlkokuluna 485 mt mesafelidir. Çevresinde 2,3 ve 4 katlı konut niteliğinde yapılmış binalar bulunmaktadır.Taşınmaz temel belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşım yönünden otobüs ve minibüsten faydalanmaktadır. Adresi : Yamanlar Mahallesi 7353 Sk. No:60 Bayraklı/İzmir
Yüzölçümü : 272,90 (ana taşınmaz/arsa)
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bayraklı Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünün 25/06/2014 13 tarih ve 6759 sayılı yazısında; parsel 1:1000 ölçekli uygulama imar planında "bitişik nizam, Hmax:6,80 mt yüksekliğinde konut adasına ve kısmen yola isabet etmektedir.
Kıymeti : 600.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Aile konutu ve tapu taydındaki diğer şerhler
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 15:45 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 15:45 - 15:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/12430 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR