AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 105 m2 daire

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849344
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/39205 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2015/39205 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre Afyonkarahisar ili Merkez ilçe, Örnekevler Mah. Dikilitaş Mevkii, 777 ada, 200 parselde kain 1222,25 m2 yüzölçümlü, A1 ve A2 bloklardan oluşan iki adet kargas apartman ve arsası nitelikli taşınmazın A2 blok üçüncü kat 8 nolu bağımsız bölümüdür. Arsa payı 2568/44890'dır. Taşınmazın adresi Kocatepe Mah. 563.Sok.No: 16/1 Musa Kazım Bey Apt.A-2 Blok Daire No: 8 Afyonkarahisar'dır.Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam, 4 kat, %40 inşaat müsaadelidir. Ana bina konum olarak mesken bölgesi içerisinde cezaevi, adliye, meteoroloji binası ve toplu ulaşım araçlarının güzergahı olan Afyon- Konya yoluna yürüme mesafesindedir. Komşu parsel ile birlikte 4 bloktan oluşan bir site içerisindedir,Bina asansörsüz olup, ısınma bireysel sistem doğalgaz ile yapılmaktadır.3 oda+1 salon+mutfak, koridor, banyo, lavabo, wc'den ibarettir. Yüzölçümü net 105 m2 olan dairenin zeminleri laminant parke, koridor, mutfak ve diğer ıslak zeminleri ise seramik kaplıdır. Dairenin tüm oda kapıları ahşap, camları pvc doğramadır. Satışa ilanı gazete ile yapıldığından taşınmazın önemli önemli ve belirleyici özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasındaki bilirkişi raporunda ve şartnamede mevcuttur.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/39205 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR