ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 105 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00803461
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÖKMEYDAN MAH. / GÖKMEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1612 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2018/1612 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Gökmeydan Mah., Çifteler Şosesi Altında mevkii, 13468 ada, 34 parsel, 16034000/949178880 arsa paylı, B Blok, İkinci Kat, 5 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı, mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. Adres: Gökmeydan Mahallesi, Sarar Caddesi, B Blok, No:17/5, Odunpazarı, Eskişehir. İmar Durumu: İcra dosyasında bulunan Odunpazarı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Eskişehir 7. İcra Müdürlüğüne göndermiş olduğu 16.02.2018 tarih ve E.3507 sayılı imar durumu konulu yazısında; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat (B-4) mesken sahasına isabet etmektedir.? denilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin özellikleri: Taşınmaz kuş uçuşu Gökmeydan Camiine yaklaşık 200 metre, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaklaşık 250 metre, Odunpazarı Belediye Başkanlığına yaklaşık 700 metre, Eskişehir-Ankara yoluna yaklaşık 958 metre ve Vilayet Meydanına yaklaşık 2.680 metre mesafededir. Ulaşım, parselin 100 metre güneyinde bulunan Cumhuriyet Bulvarı üzerinden geçen tramvay, minibüsler ile sağlanmaktadır.

Taşınmazın özellikleri: Taşınmaz, Sarar Caddesi üzerinde konumlu bulunduğu bodrum+zemin+3+çatı katlı binanın 2. katında, yaklaşık 105,00 m2 net alanlı mesken olup, salon, 3 oda, mutfak, kiler, hol, 2 balkon, banyo ve tuvalet mahallerinden ibarettir. Taşınmazın bulunduğu ana bina giriş kapısı camlı demir profil doğramadır. Ana giriş kısmında duvarlar seramik kaplama olup tavanda spot aydınlatma uygulaması mevcuttur. Kapalı otopark ve asansörü bulunmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplama, korkuluklar alüminyum profil doğramadır. Zemin, 1 ve 2. katta iki adet, 3. ve çatı katında 4 daire bulunmaktadır. İncelenen taşınmaz borçlu Mehmet Çeliker tarafından kullanılmaktadır. Yerinde yapılan incelemede; salon ve odaların zemini laminat parke kaplama, mutfak, kiler, hol, balkon zeminleri ise seramik kaplamadır. Mutfakta çimstone tezgâh, seramik kaplama tezgâh alnı, tezgâh altı ve üstü dolaplar ve üçlü ankastre set (ocak, fırın, davlumbaz) mevcuttur. Banyo ve tuvalette zemin ve asma tavan seviyesine kadar duvarlar seramik kaplama olup, banyoda alafranga tuvalet, aynalı dolaplı lavabo ve duşakabin/duş bataryası, tuvalette ayaksız lavabo ve alaturka tuvalet bulunmaktadır. Balkonlar cam balkon sistemiyle kapatılmış olup, camlı alüminyum profil doğramadır. Mutfaktan çıkışlı balkonda kombi bulunmaktadır. Meskende petekler panel radyatördür. Pencereler renkli p.v.c. doğrama, iç kapılar panel kapı, dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Salonda alçıpan ışık bandı asma tavan uygulaması vardır. Holde portmanto bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma yoğunluğu vardır. Şehrin gelişmiş bir bölgesindedir. Orta ve üst düzey gelir grubuna sahip insanların yaşadığı bir bölgedir. Sosyal ihtiyaçların kısa mesafelerle karşılanabildiği konumdadır. Belediye, Esgaz ve Oepsaş A.Ş. hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binaya ait yapı ruhsatı 28 Ocak 2015 tarih ve 20150082 numaralıdır. Binaya ait yapı kullanma izin belgesi (iskân) henüz alınmamıştır. Bina yaklaşık 3 yıllık olduğundan, taşınmazın yıpranma oranı %4'tür. Betonarme karkas bina 3. Sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2018 yılı asgari arsa emlak birim değeri Sarar Caddesi için 720,00 TL/m2' dir.

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 340.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1612 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR