AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 105 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731455
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KANLICA MAH. / HARBİŞ
: 105
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 09.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6686 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/6686 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Kanlıca mah. 3756 ada, 7 parsel sayılı, 732 M2 yüzölçümlü, dört katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli taşınmazın ikinci katında bulunan 6 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz tapuda mesken niteliğinde olup,16/100 arsa paylıdır. Taşınmazın adresi; Kanlıca Mah. 248.Sok. Elifnur apt. No: 22 Afyonkarahisar'dır. Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 3 kat % 30 inşaat müsaadelidir. Parsel, konum itibarı ile Gün Sazak Bulvarından 300 mt içeride,Hıdırlık Mesire Alanına 1200 mt, İl Merkezine 4 km. mesafededir. Civarında gıda, manav,eczane, market gibi işletmelerin yanısıra, Yüksel VarlıOrtaokulu, ana sağlığı merkezi, cami, park gibi kamu yapıları bulunmaktadır. Genellikle orta-alt gelir grubunca tercih edilen mesken bölgesi içerisindedir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Toplu ulaşımdan faydalanabilmektedir. Parsel üzerindeki bina betonarme karkas sistemle takriben 5 sene önce inşa edilmiştir. Dış cephesinde mantolama ve dekoratif görünümlü öğeler kullanılmıştır.Çatısı ahşap olup, üzeri kiremit kaplıdır. Bireysel doğalgaz vardır. Bina içi merdivenleri mermer kaplıdır. Korkuluklar alüminyum profil olup, asansörsüzdür. Kıymet takdiri istenilen 6 nolu bağımsız bölümde borçlu Mehmet Algül ve ailesi ikamet etmektedir. 3 oda + 1salon+ mutfak+ antre+ banyo+ wc-lavabodan ibarettir. 105 m2 yüz ölçümündedir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Salon ve odalar laminant parke,antre,ve diğer ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Mutfakta akrilik tezgah ile alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Banyo-wc ile birlikte duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Diğer mekanlar ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanlarda ayrıca kartonpiyer uygulaması vardır. Evin içi kaloriferlidir. Tüm tesisatı çalışır haldedir. Genel olarak bakıldığında içi düzgün, bakımlı bir dairedir. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 732 m2
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6686 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR