IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 104 m2 daire

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805224
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLAR MAH. / IĞDIR
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
126640 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI- IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
IĞDIR
İCRA DAİRESİ
2018/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaza Ait Tapu Kaydına göre; Iğdır İli Merkez Baharlı Mahallesi 2156 ada 6 nolu parselin ana taşınmaz niteliğinin dört katlı betonarme apartman ve arsası, ana taşınmaz yüzölçümünün 1.030,63 m² zemin kat 1 nolu bağımsız bölümün Arsa Pay/Paydasının 8595/103063, bağımsız bölüm niteliğinin Meskenolduğu taşınmazdır. Taşınmaz Bağlar Mah. Kafkas Cad. Sinan İnş. ait 2. bloktaki binada bulunmaktadır. (M. Hüsnü ÖZYEĞİN İ.Ö. Okulunun kısmen batısında 250 metre mesafede bulunmaktadır.).Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı olup, yaklaşık 3 yıllıktır.Taşınmazın projesi ve kat mülkiyet tapu bilgileri Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenmiş olup, taşınmazın kat mülkiyeti alımına ilişkin dosyasındaki projede 104,00 m² alanlı olduğu,taşınmazın 1 salon, 3 oda, antre, mutfak, banyo ve wc bölümlerinden oluştuğu tespit edilmiştir.Kıymet takdirine konu dosyada bulunan Iğdır Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 29/11/2017 tarih ve 12877 sayılı yazısı ekinde, 2156 ada 6 nolu parselin ayrık nizam 3 kat konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Bahse konu taşınmaz Iğdır il merkezinde bulunduğu, Belediye meydanına kuş uçuşu yaklaşık 1.070 metre, Hükümet Konağına kuş uçuşu yaklaşık olarak 1.020 metre mesafede ve Valilik Yoluna (Tansu Çiller Caddesine) kuş uçuşu yaklaşık 300 metre mesafede olduğu,Gerek belediye gerekse de diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalandığı,Kıymetli bir bölgede bulunmaktadır.taşınmazın bulunduğu arsanın konumu, imar durumu, geometrik şekli, belediye hizmetlerinden yararlanma, arz talep gelişimi, sosyal-kültürel ve ticari olanakları, şehir merkezine yakınlığı, ana taşınmazın işlevliği gibi üstün ve eksik yönleri ile dikkate alınarak taşınmazın kıymet takdiri bilirkişice yapılmıştır.
Adresi :Mevcut bilgiler yukarıya derc olunmuştur
Yüzölçümü :Mevcut bilgiler yukarıya derc olunmuştur
Arsa Payı :Mevcut bilgiler yukarıya derc olunmuştur
İmar Durumu :Mevcut bilgiler yukarıya derc olunmuştur
Kıymeti : 126.640,92 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI- IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR