ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 103 m2 daire

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00724291
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KIRMIZITOPRAK MAH. / VİŞNELİK
: 103
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 23.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5146 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2017/5146 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 13554 Ada, 2 Parsel, KIRMIZITOPRAK Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm İmar durumu: Odunpazarı Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik nizam dört kat (B-4) mesken sahasına isabet etmektedir.
Taşınmazın bulunduğu sokağın arsa rayiç değeri:Odunpazarı Belediyesi arsa rayiç değerlerine göre Yenice sokağının 2017 yılı vergiye esas asgari arsa birim m2 rayiç bedeli 398,57 TL dir.
Taşınmaz üzerindeki dairenin özellikleri: Keşif esnasında borçluya ait olduğu belirlenerek girilen bağımsız bölüm, betonarme karkas cinsindeki bodrum kat üzeri 4 katlı binanın zemin kat 2 nolu dairesidir. Giriş katı olan bodrum katında iki adet garaj vardır. Binanın girişi, duvar etekleri, sahanlık ve merdivenler mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Asansörsüzdür. Her katta iki daire bulunmaktadır. Daire 103,45 m2 alanındadır. Mesken olarak kullanılan daire, bir salon, üç oda, antre, mutfak, banyo, ve wc bölümlerinden meydana gelmektedir. Salon ve odalar tabanı laminant parke kaplı, Duvarları alçı sıva üzeri plastik, tavan permolit boya ve kartonpiyerlidir. Antre, mutfak ve diğer ıslak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak balkonlu olup granit tezgah ve eviyesi, tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgâh ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo zemini ile duvarları seramik kaplıdır. İçinde hilton lavabo, duş ve kabini, batarya ve klozet bulunmaktadır. Wc bölümü de seramik kaplı olup, lavabo ve klasik tuvalet taşı mevcuttur. İç kapılar amerikan, daire giriş kapısı çelik, pencereler de pvc doğramadır. Doğalgaz kombi sistemiyle ısıtılmakta olup panel radyatörler mevcuttur. Daire mevcut haliyle orta standartta sayılır. Gayrimenkul şehir merkezine yakın sayılır. Hava hastanesine, Cuma pazarına çok yakın konumdadır. Her türlü sosyal ihtiyaçların rahatlıkla karşılanabildiği rağbet gören bir mevkidedir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Bağımsız bölüm daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Adresi : Kırmızıtoprak Mahallesi, Yenice Sokak, Dicle Apartmanı, Bina No:15, Daire No:2 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 205,78 m2
Arsa Payı : 1539316/8376536
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, (tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5146 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR