ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 101 m² daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00729624
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
: 110
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 02.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4334 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.02.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2018 10:30
Satış Yeri
:
Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası giriş kat Merkez/Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ

2017/4334 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Tapuda Çorum İli, Merkez İlçesi, Ulukavak Mahallesi 2411 Ada, 4 Parsel, 4 Nolu Bağımsız Bölüm (mesken) olarak kayıtlıdır. Taşınmaz Bitişik Nizam, Zemin Kat + 4 Normal kat olmak üzere betonarme karkas olarak inşa edilen 5 Katlı binadaki 1. katta ve 4 nolu bağımsız bölüme bulunmakta olup, binanın yapımı henüz tamamlanmamıştır.Bina giriş kapısı ferforje demir doğramalı, merdiven korkulukları demir doğramalı ve yağlı boyalıdır. Bina dış cephesi mantolamalı ve akrilik boyalıdır. Bina içerisinde asansör mevcut olup, ısınması kalorifer (müstakil kombi) sağlanmaktadır. Takriben 101 m² alana sahip, 3 oda, (Oturma odası, mutfak ile birlikte oluşmaktadır.) salon, mutfak, banyo, tuvalet, lavabo, hol, antre ve 1 adet balkon gibi mahallerden oluşmaktadır. Daire kuzey-batı-güney cephelidir. Salon ve odalarının zeminleri laminant parke döşeme, mutfak, hol ve balkon zeminleri seramik döşeme kaplamalı, duvarları saten alçı üzeri plastik badana ile boyalıdır. Kartonpiyerli tavanları kum sıva karışımı sıva üzeri plastik badana ile boyalıdır. Mutfağında granit mermer tabliyeli tezgah, altında ve üstünde suntalemden yapılı mutfak dolapları mevcuttur. Kombi mevcut değildir. Banyo ve tuvalet zemini seramik, tavan yüzeyleri ise sıva üzeri beyaz plastik badanalı, duvarların yüzeyleri seramiktir. Banyoda duşa kabin bulunmamaktadık. Balkon korkulukları paslanmaz çelik doğramalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları Amerikan panel kapı ve ısıcamlı pencelereli ise PVC doğramalıdır.
Adresi : Ulukavak Mah. Söğütlüevler 21. Sk No:7/4 Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 101,00 m2
Arsa Payı : 62/596
İmar Durumu : Yok , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat konut alanındadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 22/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası giriş kat Merkez/Çorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4334 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR