BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876151
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNCİRTEPE
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3290 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Büyükçekmece Adliyesi Ek binası yanı Mezat salonu Büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/3290 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmazlar, tapunun Esenyurt 3050 ada 34 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Süleymaniye Mahallesi, Ispartakule Caddesi, 746 Sokak, Karataş Yapı Apartmanı, No:48-50, K:1, D:5 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, giriş, salon ve odalar laminant parke, mutfak ve ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Daire doğalgaz kombilidir. Daire takriben Daire takriben brüt 100 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Bina ortak alanları bej mermer, korkulukları alüminyumdur. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. Bina asansörlüdür. Satışa konu taşınmazlar ilçe merkezinde yer almakta olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapı inşaat aşamasındadır. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir. Ardıçlı Evler yerleşkesine yakın konumdadır.
Adresi : Esenyurt Süleymaniye Mahallesi, Ispartakule Caddesi, 746 Sokak, Karataş Yapı Apartmanı, No:48-50, K:1, D:5 adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 269,25 m2
Arsa Payı : 2430/26925
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı arşivinden yapılan incelemede,Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3050 ada 34 parselin bulunduğu alanın 1/1000 ölçekli imar planında Blok Nizam Konut Alanı olarak ayrıldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Büyükçekmece Adliyesi Ek binası yanı Mezat salonu Büyükçekmece/İstanbul -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3290 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR