ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860109
Şehir : Zonguldak / Çaycuma
Semt-Mahalle : PEHLİVANLAR MAH. / ÇAYCUMA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAYCUMA EKSPRES 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1031 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
72,583 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
Çaycuma Adliyesi İcra Müdürlüğü kalemi önü Çaycuma / Zonguldak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ

2016/1031 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Çaycuma İlçe, 6 Ada, 26 Parsel, PEHLİVANLAR Mahalle/Köy, ORMANTARLA Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 07/02/2017 Tarihli bilirkişi raporuna göre; Zonguldak ili Çaycuma ilçesi Pehlivanlar mahallesinde kain 6 ada 26 parel no da 459,64 M2 yüzölçümünde ana taşınmaz niteliği 'bahçeli altında bodrumu bulunan üç katlı altı daireli apartman' vasfı ile tapuya kayıtlıdır. Binada satışı yapılacak olan zemin kattaki 1/6 arsa paylı bağımsız bölüm niteliği mesken olan 1. nolu bağımsız bölümdür. Tapudaki eklenti bilgilerine göre tanımı kömürlük olan eklentisi vardır. Malik tam hisselidir. Pehlivanlar mahallesi Huzur sitesinde bulunan G blok , altında bodrumu bulunan 3 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiş yapıdır, her katta 2 mesken toplamda 6 meskenden oluşmaktadır. satışa konu zemin kattaki 1 nolu bağımsız bölümdür, giriş kapısı çelik kapı pencere doğramaları PVC ve alüminyum dağramadır, arka cephede açık balkonu bulunmaktadır, ısınma sistemi doğalgazdır, daire 3 oda salon, mutfak, banyo tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. Oda ve salon döşeme kaplamaları laminat, mutfak - banyo-wc döşemeleri ise seramiktir. İfadelere göre bina 1990 yılında yapılmış olup 27 yaş sınırındadır, kullanım alanı 100 m2 dir.Belediyenin 05/01/2017 tarihli yazısına göre taşınmaz belediye imar planı içerisinde yer almakta olup her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yapımında kullanılan malzeme işçilik ve yapım tekniği gözönünde bulundurulduğunda doğalgaz ısınma sistemine sahip taşınmaz 3.B grubu yapı sınıfında yer almaktadır.

Adresi : Zonguldak ili Çaycuma ilçesi 6 ada 26 parsel pehlivanlar mah. Ormantarla mevkii, 1 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü : 459,64 m2

Arsa Payı : 1/6

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Belediye imar planı içerisinde yer almakta olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Kıymeti : 72.583,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 26/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çaycuma Adliyesi İcra Müdürlüğü kalemi önü Çaycuma / Zonguldak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1031 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR