GÖLCÜK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850948
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1374 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2018 15:00
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı, Gölcük İcra Dairesi Mezat Salonu, Zemin Kat, No : Z-12 Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1374 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Yenimahalle Mah. 195 Ada, 121 Parsel, 4. Kat, 4 Nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olarak geçmekte olup, borçlunun arsa payı 165/810'dır. Taşınmazın bağımsız bölüm niteliği mesken olarak geçmektedir. Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesi ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir.taşınmazın içinde bulunduğu binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Çatısı vardır.Bu taşınmaz Pazartesi günleri kurulan semt pazarına,okula,hastaneye ve D-130 karayoluna yakındır.İlçe merkezine yürüme mesafesinde olup ulaşım sorunu yoktur. taşınmaz olan bu daire 2+1 (2 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.Mutfak,banyo,WC ve giriş holü dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Dava konusu dairenin pencere doğramaları pvc olup,kapıları ahşaptır.Tavanlar tavan ve duvarlar sıvalı ve boyalıdır.Salonun ve odaların tabanı laminat parke ile kaplanmıştır.Mutfak,hol,banyo ve WC nin tabanı kalebodur yapılmıştır.Dairenin balkonu vardır.WC nin ve banyonun duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır.Dairenin bulunduğu bina elektrik,su,kanalizasyon,doğalgaz gibi devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bu dairede doğalgaz vardır.Daire kombili ve kaloriferlidir. Dairenin brüt alanı 100 m2 dir.

Adresi : Donanma Mah. Anafartalar Cad. Seçkin Apartmanı No:44 Daire 4 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 178,62 m2
Arsa Payı : 165/810
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Ayrık Nizam 3 Katlı, TAKS =0.40 ve KAKS = 1.20 olmak üzere konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 26/09/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 24/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Gölcük Adalet Sarayı, Gölcük İcra Dairesi Mezat Salonu, Zemin Kat, No : Z-12 Gölcük/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR