KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805675
Şehir : Kayseri / Talas
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3296 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 14:50
İkinci Satış Günü
:
18.07.2018 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Seyitgazi Mah. Nuhnaci Yazgan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
3. İCRA DAİRESİ

2018/3296 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mahallesi, Harami Mevkii, 555 ada, 1 parsel de kayıtlı 535,50 m2 yüzölçümlü kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 1/60 arsa paylı D8 blok, 3. kat, 13 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana taşınmaz zemin kat ve 15 normal kattan oluşmaktadır. Binada her katta 4 adet daire mevcut olup; iki adette asansör mevcuttur. Satışı yapılacak olan taşınmaz tapu kaydında 3. katta gözükmekte isede, yerinde yapılan incelemede 4. katta olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın brüt alanı 135,00 m2 olup, net kullanım alanı ise 100,00 m2' dir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminat parke, ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet, banyo ve lavabo duvarları fayans kaplamadır. Antre, salon, çocuk odası duvarlarının tamamı ve yatak odasının bir cephe duvarı duvar kağıdı ile kaplıdır. Diğer duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Tavanlar tavan boyası ile boyalıdır. Taşınmazın dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap pres kapıdır. Pencereler ile balkon kapıları pvc' dir. Mutfak tezgahı döküm mermer olup, altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Tezgah ile üst dolap arası seramik kaplamadır. Taşınmazda kullanılan malzemeler 2. sınıftır. Mutfak tavanı kemer ile ikiye ayrılmıştır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmazın cephesi kuzey batı cephedir.
Adresi : Mevlana Mahallesi, Cemil Baba Caddesi, Kırmızıgül Apt. No:5/13 Talas /
Kayseri
Yüzölçümü : 535,50 m2
Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında
kalmaktadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 18/07/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Seyitgazi Mah. Nuhnaci Yazgan
Cad. No:38 MELİKGAZİ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3296 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR