SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 1+1 daire

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00870760
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 1+1
: 85
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 03.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2018/2 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Kemalpaşa Mah.,642 Ada,103 parsel,160.983,14 m2 tapu kayıtlı,yüzotuz bloktan ellidokuz blok tamam ,yetmişbir blok natamam,iki adet,iki katlı,yirmisekiz adet üç katlı,sekiz adet dört katlı,onsekiz adet beş katlı,betonarme bina üç katlı betonarme sosyal tesis ve iki adet betonarme büfe ve arsası ana taşınmaz nitelikli,1-B Blok,2.kat,14 numaralı bağımsız bölüm,14/11900 arsa paylı taşınmazın tam hisseli mesken vasfında taşınmazdır.Taşınmaz Golf Resort olarak tabir edilen tesis içindedir.

Mesken Özellikleri : Salon-mutfak :zemin döşemesi seramik kaplama,granit mutfak tezgahı ve mutfak dolapları mevcuttur.1 adet yatak odası :Zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcuttur.1 adet yatak odası :Zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcut,içerisinde ebeveyn banyosu bulunmaktadadır. Banyo-tuvalet :Zemin döşemesi seramik kaplama,duvarlar fayans kaplamadır.

Not:Plastik doğrama sürgülü kapı ile salon önünde bulunan balkona çıkılabilmektedir.Balkondan blok önünde bulunan havuz manzarası görünmektedir.İç kapılar :Ahşap panel kapı,pencereler :plastik doğrama ve giriş kapısı :çelik kapıdır.Meskenin toplam inşaat alanı 85,00 m2 dir.Mesken mevki olarak;Kranta mevkiinde,golf tesisi içerisinde,güvenlikli,çevre düzeni,yeşil alanı,havuzları bulunan tesis içinde tapulu meskendir.

Adresi : Kemalpaşa Mah.,1-B Blok,2.kat,No:14 Söke/AYDIN
Yüzölçümü : 160.983,14 m2
Arsa Payı : 14/11900 Hissesi : Tam
İmar Durumu : Taşınmaz Söke Belediyesi imar planı içerisindedir.''Turizm 2.konut alanında kalmakta olup,E=0,30 ve Hmax:21,50m inşaat nizamlıdır.

Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3065 sayılı KDV Kanunun 17/4 maddesi (ş ) bendine göre ihale alıcıları KDV den istisnadır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR