ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 1+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849785
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 1+1
: 44
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/13160 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 17490 Ada, 1 Parsel, Eryaman Mahalle, A3-5 blok 4. kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Ankara İli Etimesgut İlçesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, 38. Sokak ESTON SİTESİ 10/D-5 nolu Deniz Apartmanı 4. kat 16 no'lu mesken şeklindedir. E= 1.50 Hmax = 54.50m Ayrık nizam , 18kat, Yola mesafesi 10m, arka bahçe sınırı 5m, betonarme yapı özelliğindedir. Binada asansör vardır. Kıymet takdiri istenilen 16 nolu daire 4. katta yer almaktadır. Binanın cephe mantolamalı akrilik boyalıdır. Bahçe düzeni yapılmıştır. Binanın giriş kapısı ve rüzgarlık alüminyum doğramadan camlı, giriş koridoru, merdiven holü ve merdivenler mermer kaplı, duvarlar plastik boyalıdır.Daire salon , mutfak oda,antre, hol, banyo, wc, birimlerinden kuruludur. Daire brüt 44.90 m²alanlı olup, net 37.37m2 alanlıdır. Salon,oda zemin kaplaması laminant parke kaplı, duvarlar kartonpiyerli alçı sıva üzeri plastik badanalı ve kartonpiyerlidir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan Panel kapı, pencereler PVC' dir. Dairenin ıslak alanları olan antre, hol, mutfak, banyo, wc tabanı yer seramiği kalebodur kaplı, mutfak, banyo, wc duvarları tavana kadar duvar seramiği fayans kaplıdır. Mutfakta ahşap kapak dolap, tezgah ve eviyesi granit mermer olarak yapılmıştır. Daire kombi kalorifer ile ısıtmalıdır. Daire Güney - doğu cephelidir. Dairenin etrafında okul, camii, alış veriş çarşıları, park gibi sosyal ve kültürel yerler bulunmaktadır. Bina meskun mahal içersinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmakta olup 1419 caddesine cephelidir. Ulaşım kolaylığı vardır.
Arsa Payı : 32/6432
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR