BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 1+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849547
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 1+1
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2254 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2254 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 794 Ada, 5 Parsel, KIRAÇ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm adres olarak;Battalgazi Mahallesi,Duygu sk.ile Hatıra sk. arasında 1 dış kapı numarasındayer almaktadır. Bina bodrum,zemin ile 3 adet normal kattan oluşan,son katının çatı piyesli olduğu,betonarme karkas tarzda inşa edildiği,ortak merdiven mahalli mermer kaplı,merdiven korkulukları mevcut olduğu belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür.Daire plan itibariyle;hol,banyo + wc,1 adet oda, ile 1 adet salon + açık mutfak bölümlerinden oluşmaktadır.Mimari projesine göre net 45,69 m2 dir.Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans,kuru zeminlerise laminant parke kaplıdır.İç kapıları ahşap pres kapıdır.Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır.Pencere önlerine korkuluk tesis edildiği belirlenmiştir.Taşınmazda doğalgaz bağlantısının mevcut olmadığı belirlenmiştir. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir.Bina, çarşı pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine ,okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır.Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.Yakın çevresinde az katlı konutve ticaret +konut nitelikli yapılar,TOKİ Kırımlı Fethi Şükriye Olcay İlkokulu,Sonnur Yalnızoğlu İlk ve Ortaokulu,Kıraç Hamidiye Elmas Camii bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 307,47 m2Arsa Payı: 106/1264
İmar Durumu: Esenyurt İlçesi,BattalgaziMahallesi, 794 ada, 5 parselin onaylıuygulama imar planında ,bitişik nizam 4 kat,ticaret+ konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 80.000,00 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Ipotek ve hacizler mevcuttur
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2254 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR