GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan gebze osmanyılmaz mahallesinde satılık daire

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890852
Şehir : Kocaeli / Gebze
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
182,498 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliye Sarayı B Blok 1.Kat B-116 Müzayede Salonu Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/1102 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kocaeli İli Gebze İlçesi Osmanyılmaz Mahallesi 2429 ada 6 parselde bulunan 2.066,00 m2 alanlı "Üç Adet Kargir Apartman" nitelikli ana taşınmazın üzerindeki C blokta 1.katta mesken vasıflı (3) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Bağımsız bölümün arsa payı 43/2032'dir. Satışa konu taşınmaz Gebze İlçesi Osmanyılmaz Mahallesi Bahariye Caddesi ve 618 Sokak'a cephelidir. Balaban Sitesi'nde 23 dış kapı nolu C blokta bulunmaktadır. Bu bina bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. 21-30 Yaş grubunda bir binadır ve III.sınıf B Grubu yapı türündendir. Satışa konu bağımsız bölüm ise, 95,00 m2 brüt alanlı olup hol, salon, mutfak, üç oda ve tuvaletten oluşmaktadır. Dış doğramalar pvc doğrama, ıslak zeminler seramik, duvarlar plastik boyalıdır. Kombi ile ısıtılmaktadır. Şehir merkezinde olup çevresinde yoğun konut ve işyeri türü yapılaşma vardır. D-100 Karayolu'na ve TEM Karayolu'na, Gebze Tren İstasyonu'na, Fatih Devlet Hastanesi'ne çok yakındır. Tüm altyapı ve belediye imkanlarından yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Resmi kurum ve alışveriş merkezlerine yakın olup alım satım kabiliyeti olan bir dairedir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında parselin konut alanında kaldığı, ayrık nizam 4 kat, TAKS=0,40 olduğu görüldü.
Kıymeti : 182.498,17 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliye Sarayı B Blok 1.Kat B-116 Müzayede Salonu Gebze/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR